LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Stowarzyszenie Santísima Cruz de Abanilla zostało założone w 1940 roku w celu rozpowszechnianiu muzyki, tańców, kupletów o bardzo różnych cechach, odzwierciedlających codzienne życie wsi i okręgu, które tworzą gminę Abanilla.

Wśród pierwszych zdobytych nagród było otrzymanie Pierwszej Nagrody w Ogólnokrajowym Konkursie Chórów i Zespołów Tanecznych w Madrycie, dzięki której zespół został zakwalifikowany do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym odbywającym się w Buenos Aires w Argentynie.

W 1979 roku po raz pierwszy wyjechali z koncertami za granicę i wystąpili w Lyonie we Francji na Tygodniu Emigranta a w 1980 roku podczas inauguracji Domu Regionu Murcia w Villeurbanne.

W kolejnych latach grupa miała zaszczyt reprezentować Hiszpanię na międzynarodowych festiwalach: czterokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu w Rouergue (Francja) (1980, 1984, 1988 i 1994). Na Mondial Carrefour w Orange (1986) i w Narbonne (1983), na Festiwalu w Cluj Napoca (Rumunia) (1987).

Dwukrotnie brali udział w Festiwalu Vila Ca (Portugalia) (1985 i 1995), w Szil (Węgry) trzykrotnie 1989, 1996, 2012, w Messina na Sycylii (1991), w Marsiconovo we Włoszech (2006).W Bułgarii 2009. W Sancerre we Francji w 2010 i w 2012 roku.

Na poziomie krajowym na festiwalu Daimiel, Ciudad Real. W Galicji, na Ibizie, w Algeña, Alicante, w Hondon de las Nieves, Alicante, w Alba de Tormes, Valladolid, w tygodniach kultury Llano de Brujas, Cabezo de Toores, Puente Tocinos. Torreaguery. Po stronie La Huerta de Santomera, na festiwalu Alicante Aparecida.

Stowarzyszenie brało udział w różnych wydarzeniach kulturalnych: Konkursie Literackim Villa de Abanilla, Festiwalach Emigrantów Regionu Murcia, Tygodniu Młodzieży Mazarrón. Dni na rzecz osób niepełnosprawnych w Murcji oraz festiwalach dedykowanych osobom starszym i młodzieży.

Grupa realizowała audycje radiowe dla sieci COPE i Radia Nacional. Nagrała również płytę we współpracy z Asociación de Auroros de Abanilla, która ma wielką wartość, ponieważ po raz pierwszy zebrano i dokonano nagrania tańców i piosenek z regionu Abanilla.

W 1983 roku narodził się międzynarodowy festiwal, który nieprzerwanie jest rozwijany. Niektóre lata festiwal z udziałem 5 grup, inne z 10, inne z 4, w zależności od różnych czynników. To wydarzenie zawiera w sobie do dzisiaj wiele pięknych wzruszających koncertów, autentycznych wydarzeń, odbywających się w wyjątkowych miejscach, takich jak Plaza de la Purísima czy kościół parafialny San José de Abanilla z XVII wieku.

W 2014 roku zespół powiększył się  o grupę młodzieżową która współpracując przy projekcie Comenius razem z grupami goszczącymi Museo de la Huerta i Cariñena uczestniczyła w XXXI Ogólnokrajowym Festiwalu w Saragossie.

https://www.youtube.com/watch?v=4sBYasLqSW0

https://www.youtube.com/watch?v=jY5rMVwinO4&t=78s

https://www.youtube.com/watch?v=lhl62QvxJpA

https://www.youtube.com/watch?v=_ZTAryJVDxY


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011