LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek 22 kwietnia 2022 r. w Chacie Kaszubskiej w Brusach-Jagliach odbyło się spotkanie autorskie z panią Anetą Pawłowską - Krać. To dziennikarka, socjolożka oraz autorka debiutanckiej książki „Głośnik w głowie. O leczeniu psychiatrycznym w Polsce". Autorka opowiedziała nam o kulisach powstania tego reportażu, zdradziła z jakiego powodu zdecydowała się go napisać oraz kim są jej bohaterowie, a także jak udało jej się ich znaleźć. Przybliżyła nam tematykę leczenia psychiatrycznego w Polsce oraz opowiedziała na czym polegają reformy w psychiatrii i jakie zmiany byłyby konieczne, aby ulepszyć system. Wspomniała również o skutkach wywołanych przez izolację społeczną w czasie pandemii COVID 19. Spotkanie to odbyło się w przemiłej atmosferze, było bardzo pouczające, a uczestnicy chętnie zadawali pytania autorce, na które ona udzielała wyczerpujące odpowiedzi. Następnie chętne osoby miały możliwość zakupienia książki oraz uzyskania autografu od naszego gościa.

Reportaż „Głośnik w głowie. O leczeniu psychiatrycznym w Polsce” został również zakupiony do naszej biblioteki, dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania i zapoznania się  z tą tematyką.

Spotkanie autorskie jest organizowane przez Bibliotekę w Brusach w ramach projektu „Biblioteki naturalnie!” dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łubnianach. Spotkanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

 

 

 

 


 


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011