LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

W dniu 8 kwietnia br. W Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach gościł Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa ze spektaklem „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. Ze względu na remont w Centrum Kultury i Biblioteki 3 zaplanowane spektakle odbyły się w świetlicach wiejskich w Czyczkowach i Leśnie. Barwny spektakl promujący czytelnictwo, pokazujący jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z książką, obejrzało łącznie prawie 400 dzieci z gminy Brusy. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. Jest to opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą.

Przedstawienie opowiada historię Skrzata, który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Nie przeżywa prawdziwych przygód, nie ma prawdziwych przyjaciół. Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym „symbolem mądrości”, Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę. Na swojej drodze spotyka Biedronka Donka, tajnego agenta, który próbuje rozwikłać zagadkę książek znikających w całym Królestwie. Donek nie czyta, ma słabą wyobraźnię, nie potrafi logicznie myśleć, więc pomoc mądrego Skrzata okazuje się niezbędna. Razem ruszają pokonać Sowę, a przy okazji nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Kiedy Donek zostaje schwytany przez Sowę, Skrzat musi stawić jej czoła sam. Wyzywa ją na pojedynek w wiedzy o książkach ,który wygrywa. Skruszona Sowa dowiaduje się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy skorzystać z biblioteki. Donek postanawia więcej czytać, żeby być mądrzejszym, a Skrzat przekonuje się, że również prawdziwy świat wart jest uwagi, bo można spotkać wiernych przyjaciół i przeżyć wspaniałe przygody.

Spektakle teatralne zostały zorganizowane przez Bibliotekę w Brusach w ramach współpracy w projekcie „Biblioteki naturalnie!” realizowanego przez Gminną Biblioteką Publiczną w Łubnianach. Teatrzyk był dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

W świetlicy w Czyczkowach

W świetlicy w Leśnie


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011