LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

Od 21 do 23 lutego 2022 r. grupa „Krëbanulczi” z Zespołu Pieśni i Tańca „Krëbane” działającego w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach przebywała na obozie taneczno-wokalnym we Wielu.

Członkowie zespołu czas podczas ferii zimowych spędzili pracowicie uczestnicząc w zajęciach taneczno-wokalnych szlifując naukę tańców ludowych i pieśni kaszubskich. Dzieci uczyły się poloneza i wide-wita oraz doskonalili technikę taneczną. Zajęcia prowadzone były przez Katarzynę Kamrowską i  Julię Jażdżewską. Oprócz tańca dzieci uczyły się śpiewu, który prowadził Mirosław Stoltmann.

Oprócz zajęć edukacyjnych w ośrodku wczasowym, dzieci miały okazję do ćwiczeń tanecznych w domu kultury we Wielu, dzięki gościnności Pani dyrektor Justyny Piekarskiej. Wieczory były umilane dzieciom zabawami integracyjnymi, gdzie bez telefonów uczestniczyły w pełnych kreatywnych pomysłów zajęciach. Z obozu uczestnicy wrócili z nowymi doświadczeniami, zaangażowaniem do dalszej pracy nad ulepszaniem technik tanecznych i lepszą znajomością kolegów i koleżanek z grupy.Zajęcia w ferie miały także starsze pary tańca polskiego, które ćwiczyły oberka i krakowiaka. W czwartek grupy „Gwiżdże” i „Młodzi Krëbane” ćwiczyły przez cały dzień w świetlicy wiejskiej w Czyczkowach. Młodzież z grupy „Gwiżdże” od rana doskonaliła taniec kaszubski Ruz-dwa i tańce lubelskie. W przerwie zjedli pizzę, a z racji tego, że to był tłusty czwartek, musiały też być pączki, oczywiście najlepsze z Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” z Brus.

Po południu młodzież z grupy „Młodzi Krëbane” zaczęła zajęcia taneczne oraz śpiew z instruktorem śpiewu Marcinem Majkowskim.

Dzieci i młodzież wraz z instruktorami dla wszystkich mieszkańców przygotowują na wiosnę niespodziankę, zespół ludowy w nowej odsłonie. Zachęcamy do śledzenia informacji o naszym zespole.
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011