LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

🇵🇱🇺🇦ZBIÓRKA DLA UKRAINY🇺🇦🇵🇱
🔹Burmistrz Brus informuje, że Gmina Brusy we wtorek, 1 marca, uruchamia zbiórkę rzeczową dla Ukrainy. Magazyn główny znajduje się w piwnicy Samorządowego Żłobka w Brusach. Dary będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 17:00.
Wsparcie dla Ukrainy będzie najbardziej efektywne, kiedy działania pomocowe będą skoordynowane i uporządkowane. Wojewoda Pomorski przekazał do wszystkich miast i gmin listę produktów i środków, które w pierwszej kolejności są potrzebne mieszkańcom Ukrainy.
🔹CO JEST POTRZEBNE?🔹
🔹Odzież i okrycie: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie), płaszcze przeciwdeszczowe.
🔹Środki higieny i czystości: płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe.
🔹Żywność: woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik).
🔹Podstawowe środki medyczne: witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie.
🔹Inne: zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy.
❗Pomóc można także finansowo za pośrednictwem rachunku bankowego Gminy Brusy: numer konta - 38 8144 0005 2005 0500 3400 0001, dopisek - „Pomoc Ukrainie”. ❗
🇵🇱🇺🇦POTRZEBUJESZ POMOCY LUB CHCESZ POMÓC?
SKOKTAKTUJ SIĘ Z URZĘDEM MIEJSKIM W BRUSACH:🇺🇦🇵🇱
🔹TEL.: 52 39 69 324, 535 045 033, 52 39 69 300
🔹E-MAIL: oc@brusy.pl
🔹TELEFON KONTAKTOWY JEST CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO NIEDZIELI W GODZ. 7:00 – 22:00.
🔹WYPOWIEDŹ BURMISTRZA BRUS:🔹
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011