LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku przy Centrum Kultury działał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod numerem 2311. Przy sztabie działało 17 wolontariuszy, który kwestowali od 7.00 do 13.30 na terenie gminy – Brusy, Kosobudy, Męcikał, Leśno pod czujnym okiem naszej bruskiej policji. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, wiatr, deszcz i niska temperatura, wolontariusze wytrwali do końca. Najmłodsza z wolontariuszek, Oliwia, zebrała największą ilość pieniędzy w puszce – 1117 zł. Ale nie ważne kto ile zebrał, bo nie o takie rekordy toczy się gra.

Przypomnijmy.

W zeszłym roku zabraliśmy 9363 zł. W tych samych warunkach pandemicznych, czyli skrócony czas kwestowania, brak imprez towarzyszących, zakup gadżetów na stronie internetowej CKIB. W tegorocznym, 30. finale WOŚP zebraliśmy o wiele więcej – czyli ponad 11 700 zł (ostateczna kwota będzie potwierdzona po przeliczeniu pieniędzy przez bank). Do tej kwoty należy doliczyć kwotę 330 zł zebraną w trzech bruskich e-skarbonkach. Ostatecznie mieszkańcy gminy Brusy ofiarowali ponad 12 000 zł. I za to Wam dziękujemy.

Ciekawostką finansową jest ilość nominałów. Jak dotąd takiej ilości jednogroszówek jeszcze nie było, a było ich dokładnie 1080 sztuk. Podobnie było z dwugroszówkami - 507 sztuk. Monet od 1 gr do 5zł wolontariusze w puszkach zebrali 3303 sztuk. Tak więc co niektóre puszki były naprawdę ciężkie. Do tej pory nie było w Brusach tylu monet. Z gadżetów uzyskano kwotę 1050 zł.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom, ich rodzicom, którzy w tak trudnych warunkach atmosferycznych kwestowali, mieszkańcom, policji która czuwała nad bezpieczeństwem wolontariuszy i całego przebiegu WOŚP w Brusach, za zaangażowanie się w udział 30. Finału WOŚP w Gminie Brusy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz WTZ-om za udostępnienie pomieszczeń.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy za zrozumienie idei Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Szef sztabu 2311

Krzysztof Gradowski

Centrum Kultury i Biblioteki

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011