LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W dniu 19 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach w 2022 roku. Głównym tematem rozmów był kryminał autorstwa B.A. Paris „Pozwól mi wrócić”. Podsumowałyśmy również działalność naszego Klubu w 2021 roku. B.A. Paris to pseudonim pisarki Bernadette Anne MacDoughall. „B.A.” to inicjały jej imion, natomiast na „Paris” zdecydowała się, ponieważ przez 37 lat mieszkała w Paryża, gdzie pracowała jako au pair i gdzie poznała przyszłego męża, a spędzone tam lata uważa za czas zmian, który okazał się najszczęśliwszy w jej życiu. Autorka jest matką pięciu córek, ale od zawsze chciała zostać pisarką. Zadebiutowała książką „Za zamkniętymi drzwiami”, sprzedaż tej powieści w Wielkiej Brytanii przekroczyła milion egzemplarzy.
Członkinie DKK w Brusach omówiły trzecią w dorobku autorki powieść pt. „Pozwól mi wrócić”. Głównym bohaterem książki jest Finn – mężczyzna zakochany w pięknej i tajemniczej Layli, która podczas postoju na stacji benzynowej znika bez śladu, nie wiadomo, czy została porwana czy odeszła z własnej woli. Finn po dziesięciu latach rozpoczyna swoje życie od nowa, z inną kobietą, z którą planuje ślub. W tym czasie mężczyzna otrzymuje telefon, że ktoś widział Laylę, następnie otrzymuje emaile oraz znaki kojarzące się jednoznacznie z niegdyś ukochaną kobietą. Finn zaczyna podejrzewać wszystkich i coraz bardziej wierzy w to, że Layla żyję.
Członkinie DKK zgodnie stwierdziły, że autorka potrafi budować napięcie oraz zwodzić czytelnika. Ciężko było im się oderwać od tej historii, ponieważ chciały znać jej zakończenie, które przeszło ich oczekiwanie.
Porozmawiałyśmy również o nominacjach w Plebiscycie Bestsellerów Empiku 2021. Najbardziej zainteresowały nas dwie kategorię: literatura piękna oraz popularna. Nominacje w kategorii literatury pięknej uzyskały: "Dziewczyna, kobieta, inna", Bernardine Evaristo, "Informacja zwrotna", Jakub Żulczyk, "Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte", Joanna Mokosa-Rykalska, "Nigdy", Ken Follet oraz "Trzy siostry", Heather Morris. Członkinie zgodnie wytypowały swojego faworyta, którym został Ken Follett z książką pt. „Nigdy”. W kategorii literatura popularna nominowane zostały: "Narzeczona nazisty" - Barbara Wysoczańska, "Powrót" - Nicholas Sparks, "Później" - Stephen King, "Terapeutka" - B.A. Paris oraz "Wybaczam Ci" - Remigiusz Mróz. W tej kategorii głosy były podzielone. Trzymamy kciuki za naszych faworytów, a tego komu udało się dobrze wytypować zwycięzcę dowiemy się 15 lutego 2022 roku.
Następnie podsumowaliśmy działalność naszego Klubu w 2021 roku. Odbyło się 11 spotkań klubu, w tym jedno spotkanie online za pomocą platformy Zoom oraz 3 spotkania autorskie: z Marzeną Żurek, Dominiką „Dodo” Knitter oraz z Michałem Oskiem i Ryszardem Szamockim. Omówiliśmy w tym czasie 5 książek oraz porozmawialiśmy o Bestsellerach Empiku 2020 i o książkach o tematyce świątecznej. DKK w Brusach liczy 16 członków, w 2021 roku dołączyły do naszego Klubu dwie osoby, zmieniła się również moderatorka.
Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach odbędzie się 16 lutego 2022 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Omówimy książkę z gatunku literatury faktu autorstwa Dionisiosa Sturisa oraz Ewy Winnickiej „Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey”.
Serdecznie zapraszamy
Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach
Katarzyna Kurs


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011