LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dnia 3 grudnia 2021 r. w Chacie Kaszubskiej w Brusach Jagliach mieliśmy przyjemność gościć przeora Klasztoru Dominikanów w Gdańsku, Michała Oska. Ojciec Michał wraz z Ryszardem Szamockim poprowadzili spotkanie autorskie, na którym przybliżono mieszkańcom postać księdza Magnusa Bruskiego.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Obaj prelegenci opowiadali jakie okoliczności wpłynęły na powstanie książki, która zawiera kompletny rys biograficzny księdza Magnusa Bruskiego, księdza pochodzącego z Brus, zwanego „to ten co uratował świątynię przed armią czerwoną”, wzbogacony niepublikowanymi dotąd fotografiami archiwalnymi. W książce zawarte są materiały źródłowe m.in. wzruszające wspomnienie o procesji eucharystycznej prowadzonej przez ks. Magnusa po zniszczeniu Gdańska w 1945 roku. Materiały źródłowe zawarte w książce zbierane były przez Pana Ryszarda przez 30 lat!

Obaj panowie opowiadali bardzo ciekawie i barwnie. Pytań było wiele, to też godzina minęła bardzo szybko. Uczestnicy spotkania mieli możliwość otrzymania autografu przeora Klasztoru Dominikanów w zakupionej przez siebie książce.

Postać księdza Magnusa Bruskiego mało znana Bruszanom, jednak niesamowite historie z życia zachęcają do przeczytania i zapoznania się z postacią.

Miłą atmosferę zapewnili nam sponsorzy, PRZYJACIELE KAWY https://www.przyjacielekawy.pl/, dzięki którym otrzymaliśmy kubki, kawę, herbatę i słodki poczęstunek na spotkanie. 

Informujemy, że książka dostępna jest w Chacie Kaszubskiej w Brusach Jagliach. POLECAMY! 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011