LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek, 5 listopada 2021 r. w Chacie Kaszubskiej odbyło się spotkanie autorskie z Dominiką Dodo Knitter z Brus. Dominika została laureatką 15. edycji konkursu organizowanego przez magazyn National Geographic w kategorii Bloger Roku. Jest absolwentką gdańskiej ASP i ma za sobą autostopowe wyprawy do prawie 50 krajów na 3 kontynentach. Swoimi wrażeniami z podróży dzieli się m.in. na nagrodzonym blogu dodoknitter.pl, na Facebooku i Instagramie oraz na spotkaniach autorskich.

W Brusach Dominika promowała swoją pierwszą książkę w wersji papierowej „Wszędzie w domu: Tajlandia, Kambodża, Wietnam”, którą sama ilustrowała! Uczestnicy spotkania mogli posłuchać o wyprawach pełnych niesamowitych przygód, o początkach jej autostopowych wypraw, o wyprawach na sawannę, czy przeprawą 33-letnim mercedesem przez Saharę, o przygodach w lasach w lasach palmowych czy pieszej pielgrzymce szlakiem Camino de Santiago, pokonując pieszo niemal 1400 kilometrów. Nie zabrakło opowieści o pomocy dla dzieci z Buiby, czy budowie placu zabaw w szkole w Nafugan. Kto był na spotkaniu dowiedział się o jeszcze jednej pasji Dodo, którą odkryła podczas wypraw, a mianowicie fotografii. Dominika mówiła, że uwielbia powroty do domu, kocha Kaszuby i miejsce, z którego pochodzi.

Dodo odpowiadała na pytania zebranych udzielając wyczerpujących odpowiedzi. Podróżniczka jeszcze nie mówi stop. Na spotkaniu powiedziała o swoich planach związanych ze zwiedzaniem świata, tym razem na motocyklu i wydawaniem kolejnych książek.

Na jej blogu można znaleźć relacje z podróży, które zdają się nie mieć końca. Dominika udziela również szereg przydatnych wskazówek, jak przygotować się do wyjazdu. Nagrodzonego bloga globtroterka prowadzi sama. Relacje z podróży zamieszcza także na Instagramie.

Zachęcamy do przeczytania książki Dominiki pt. Wszędzie w domu: Tajlandia, Kambodża, Wietnam, która będzie dostępna w bibliotece w Brusach i na filiach.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011