LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB


Dnia 11 sierpnia 2021 roku w Chacie Kaszubskiej w Brusach-Jagliach odbyło się pierwsze spotkanie autorskie po długiej przerwie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Naszym gościem była pani Marzena Żurek – doradca, edukator żywieniowy, pedagog, promotorka zdrowego żywienia, laureatka plebiscytu Hipokrates, przyznającego tytuł Dietetyka Medycznego Roku województwa śląskiego, ekspert w programie Cafe Silesia oraz autorka m.in. książki „Dieta dorosłego człowieka”.
Pani Marzena Żurek na podstawie swojej książki omówiła temat „Dieta dorosłego człowieka, czyli co i jak jeść, aby żyć w zdrowiu”. Przybliżyła nam tematykę zdrowego odżywania, m.in. wyjaśniła na czym polegają korzystne i niekorzystne połączenia żywieniowe, jak poprzez właściwe żywienie wzmacniać swoją odporność oraz zaprezentowała nam 10 zasad prawidłowego żywienia.
Następnie autorka odpowiadała na pytania uczestników spotkania, a dla chętnych była możliwość zakupienia książek oraz wykonania pomiarów (m.in. masy ciała, masy tkanki tłuszczowej, masy mięśni, zawartości wody w organizmie oraz wieku metabolicznego) profesjonalnym analizatorem składu ciała Tanita.
Pani Marzenie oraz Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za przybycie, za ogrom pracy, którą wkładają w stworzenie tak pięknych graficznie prezentacji multimedialnych oraz książek i za przekazywanie wiedzy na temat zdrowej żywności w tak zrozumiały, prosty i ciekawy sposób.
Zachęcamy do zgłębienia tematyki zdrowego odżywania poprzez sięgnięcie po książki pani Marzeny Żurek: „Dieta dorosłego człowieka” oraz dla dzieci „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”, które już wkrótce będą dostępne w bibliotece w Brusach.

Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach
Katarzyna Kurs 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011