LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

W dniu 10 września 2021 r. moderatorki DKK w Brusach uczestniczyły w jubileuszu 15-lecia Dyskusyjnych Klubów Książki. W spotkaniu jubileuszowym uczestniczyły moderatorki i koordynatorki klubów z województwa pomorskiego. Spotkanie odbyło się w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich.

Wyjazd obfitował w szereg atrakcji. Była możliwość uczestnictwa w jednym z proponowanych warsztatów: nauka języka kaszubskiego, robienie kwiatów z papieru oraz malarstwo na szkle. Na warsztacie z nauki języka kaszubskiego Pan Wojciech Myszk zarysował ogólne informacje o języku kaszubskim. Przedstawił kaszubski alfabet, a wszystkie uczestniczki śpiewały kaszubskie abecadło. Ponadto każda pisała swoje imię w języku kaszubskim. W programie było również zwiedzanie skansenów, poczęstunek oraz odpoczynek nad jeziorem. Spotkanie odbyło się w cudownej atmosferze wśród przepięknych krajobrazów.

Dziękujemy koordynatorkom Dyskusyjnych Klubów Książki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku za zorganizowanie tego spotkania, za upominki, za dotychczasową współpracę oraz wsparcie i liczymy na dalsze rozwijanie czytelnictwa w naszych miejscowościach.

Z kolei nasz Dyskusyjny Klub Książki w Brusach nie zwalnia tempa. Już 15 września 2021 roku o godzinie 16 spotkamy się w Warsztatach Terapii Zajęciowej w  Brusach, aby omówić książkę Harlana Cobena „Chłopiec z lasu”. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem serdecznie zapraszamy.

Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach

Katarzyna Kurs 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011