LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W dniach od 3 do 5 września Zespół Pieśni i Tańca Krëbane reprezentował region północnej Polski w Międzynarodowym Wydarzeniu „Via Carpatia - Wiele Kultur, Jedno Miejsce – od Kłajpedy po Saloniki” w Miejscu Piastowym w Bieszczadach.

Uroczystość, w której udział brały kraje Europy środkowo -wschodniej; Litwa, Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Grecja, promowała inicjatywę budowy drogi szybkiego ruchu z północy na południe od litewskiego miasta Kłajpeda po greckie Saloniki. Zespół KREBANE w znakomity sposób promował Gminę Brusy i przedstawił pieśni i tańce kaszubskie oraz specjalnie na to wyjątkowe święto przygotował suitę tańców spiskich z pogranicza polsko – słowackiego czym mile zaskoczył organizatorów i publiczność, gdyż głównym krajem promującym drogę Via Carpatia w roku 2021 była Słowacja.

Krebane wystąpili w strojach kaszubskich dofinansowanych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.


Oprócz koncertów członkowie zespołu uczestniczyli w wielu  bieszczadzkich atrakcjach. Wspinali się na wzgórze Sobień, na którym znajdują się ruiny zamku Kmitów, rzeką San spłynęli pontonami, ścieżkami przez połoniny wędrowali do schroniska do Małej Rawki, w Smolniku zwiedzili małą cerkiewkę wpisaną na listę zabytków Unesco, spacerowali po koronie zapory wodnej w Solinie oraz uczestniczyli w przejażdżce drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych.Tekst i foto CKiB Brusy


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011