LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

XXIII Pieczenie chleba w Widnie.

 czyli

Chcesz swojski chleb? 

Zgłoś się!!!

 

Zapraszamy do udziału w XXIII Pieczeniu Chleba w Widnie w dniu 7 sierpnia 2021 r.

W trakcie imprezy będzie można uczestniczyć w warsztatach pieczenia chleba, a prowadzącym będzie kucharz Artur Sarnek z Krakowa. Upieczone chleby uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą do domu.  Chlebowe warsztaty odbywać się będą jednocześnie na 12 stanowiskach. Należy zapisać się na wybrane godziny: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00., WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE: 52 398 32 02, 52 396 9331

Natomiast w sławetnym piecu odbędzie się pokaz, jak to się dawniej piekło chleb. Właśnie chleb z tego ceglanego pieca upieczony przez Panią Agnieszkę Werra, będzie nagrodą w organizowanych konkurencjach. A konkurencje to m.in.: Zapieckowa Moja-Twoja, Trafiony Piekarz czy Mąkowy Slalom i inne piekarniano - chlebowe rewolucje.

W trakcie imprezy będzie także rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejszy swojski chleb. Chcąc uczestniczyć w tym konkursie należy zgłosić swój udział. Konkurs przeznaczony wyłącznie dla chętnych kół stowarzyszeń i osób indywidualnych z Gminy Brusy. Regulamin w załączeniu.

Uwaga! Podczas imprezy możliwość zakupu chleba wypieczonego w piecu chlebowym oraz przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rolbika, a także po raz pierwszy w Widnie odbędzie się Festiwal Kolorów.

Całość umilać będzie kapela podwórkowa „Ferajna Bydgoska” z Bydgoszczy, a Koło Gospodyń Wiejskich z Rolbika zapewni regionalne potrawy i wypieki.

Zapraszamy!!!!

 

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu na najsmaczniejszy swojski chleb

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011