LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół Tańca CLOG AMERICA, znany również jako „America's Folk Ambassador's”, składa się z wielokrotnie nagradzanych tancerzy i muzyków, którzy mieli wielki zaszczyt reprezentować Stany Zjednoczone na ponad 60 najważniejszych festiwalach i wydarzeniach w całej Europie Wschodniej i Zachodniej, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Korea, Chiny i USA od 1991 roku. Zespół występował w telewizji państwowej w Niemczech, Czechach, Francji, Holandii, Brazylii, Macedonii, na Węgrzech iw USA. Reprezentują mistrzów chodaków z obszaru Gór Skalistych w zachodnich Stanach Zjednoczonych, którzy zdobyli wiele krajowych tytułów w całych Stanach Zjednoczonych.

CLOG AMERICA miał zaszczyt reprezentować USA i wszystkich amerykańskich żołnierzy, którzy walczyli podczas II wojny światowej na „Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Ludowych poświęconym 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej”, który odbył się w Moskwie we wrześniu 2005 roku. W 2004 roku CLOG AMERICA była wyłącznym przedstawicielem USA na „World Folkloriada 2004”. Odbywająca się tylko raz na cztery lata Folkloriada znana jest również jako „Olimpiada Świata Sztuki Ludowej”. Grupa pojawiła się również w październiku 2004 roku jako pierwsza reprezentantka USA, która została zaproszona na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej w Szanghaju Baoshan w Chinach. CLOG AMERICA pojawił się jako gość specjalny podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002, które odbyły się w Salt Lake City w stanie Utah i reprezentował USA na Celebration Folklore Festival związanym z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2002 w Korei.

W repertuarze CLOG AMERICA znajdują się tańce reprezentujące młodzieńczą, energiczną i różnorodną kulturę USA. Tancerze specjalizują się w cloggingu, czyli amerykańskim tańcu z rejonu Appalachów który powstał pod wpływem tańca europejskich osadników z Anglii i Holandii, rdzennych Indian i afrykańskich niewolników. Wykonywane są ze specjalnymi uderzeniami w buty, co pozwala na usłyszenie skomplikowanych dźwięków kroków.

Zespół wykonuje również tańce reprezentujące różne okresy historii Ameryki, w tym tańce pionierskie, Contras, Charleston, Rock & Roll oraz Country Line i Swing, popularny zachodni styl tańca lat 90., w szybkim tempie. i ekscytujący program CLOG AMERICA.

Zespół muzyczny tworzą znakomici muzycy grający na skrzypcach, banjo, gitarze, mandolinie, basie i różnych instrumentach perkusyjnych. Oprócz towarzyszenia tancerzom, zespół wykonuje specjalne numery, takie jak popularne „Orange Blossom Special” i „Dueling Banjos”, a także popularne utwory wokalne.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011