LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Grupa Tańca Brazylijskiego Conjunto de Folklore Internacional OS  GAUCHOS.

W 1959 roku urugwajska folklorystka prof. Marina Cortinas Lampros przeniosła się tymczasowo do Porto Alegre do Brazylii, towarzysząc swojemu mężowi, który pojechał tam w poszukiwaniu pracy. Niedługo potem założyli grupę tańca gaucho a w listopadzie tego samego roku Conjunto de Folclore Internacional OS GAUCHOS zaprezentował swoją pierwszą prezentację z okazji inauguracji piątego kanału TV Piratini w Porto Alegre.

Latem 1960 odbył swoją pierwszą międzynarodową podróż do Urugwaju, za pośrednictwem prof.a Mariny. Od tego czasu zaczął reprezentować Brazylię na głównych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Urugwaju i Argentynie. W 1966 r. dokonano zmian w Statucie i zmieniono nazwę Conjunto na Conjunto de Folklore Internacional „Os Gaúchos”.

Najważniejsz koncerty zespołu to:

- Specjalna prezentacja dla Prezydentów Brazylii, Dr. Jânio da Silva Quadros i Dr. Manuel Prado w Brasília,

- Udział w Pierwszej Narodowej Karawanie Kultury organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i kierowanej przez Ambasadora Paschoala Carlosa Magno.
- Specjalna prezentacja dla ówczesnego Prezydenta Brazylii Mal.Humberto Castelo Branco w Dowództwie Trzeciej Armii w Porto Alegre, RS.

- Specjalny występ dla Hon. Pan Prezydent Argentyny dr Arturo Frondizi, z okazji Certame Panamericano de Danzas Folkloricas w Buenos Aires w Argentynie.
- Prezentacja przy różnych okazjach dla Hon. Prezydenci Brazylii: dr Jucelino Kubitcheck de Oliveira, dr João Belchior Marques Goulart, pan Arthur da Costa e Silva, generał Emílio Garrastazu Médici, generał Ernesto Geisel i generał João Baptista de Oliveira Figueiredo.

- Spektakle w Lizbonie, Portugalia na zaproszenie Portugalskiej Telewizji Państwowej.
- Prezentacje w telewizji Belgrano w Buenos Aires w Argentynie.

- Prezentacje w TV SAETA w Motovideo w Urugwaju.
- Udział, na zaproszenie Kongresu Narodowego i VARIG, w samplingu audiowizualnym promowanym przez delegację brazylijską na Krajowym Kongresie Parlamentarzystów w Paryżu we Francji.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011