LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dnia 21 lipca 2021 roku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach spotkali się korzystając z pięknej pogody na zewnątrz Chaty Kaszubskiej w Brusach-Jagliach. Na spotkanie przybyło 7 klubowiczek i 1 klubowicz, a także dołączyła do nas jedna nowa osoba, co bardzo nas ucieszyło. Głównym celem spotkania było omówienie powieści Katarzyny Nosowskiej „A ja żem jej powiedziała...”.


"A ja żem jej powiedziała..." to zbiór krótkich, ilustrowanych tekstów opisujących życie codzienne z dystansu i z dużą ironią. Teksty te publikowane były wcześniej na Instagramie artystki. Autorka opisuje w niej m.in. wpływ portali społecznościowych na nasze życie, relacje damsko-męskie, próby zmiany swojego podejścia do życia, a także odżywiania. O wszystkim pisze z właściwą sobie dojrzałością, dystansem, poczuciem humoru i szczerością. Porusza tematy, które dotyczą każdego z nas, dlatego każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie, coś z czym się będzie zgadzać i potakiwać głową przy czytaniu, a może też zdarzyć się sytuacja, że będzie miał całkowicie odmienne zdanie.

Klubowicze po przeczytaniu książki mieli mieszane uczucia. Jednym się ona podobała, zachęciła do refleksji, rozbawiła, ale dla innych była ciężka do przeczytania, ponieważ nie jest to ciągła i zwarta narracja, do której czytelnicy są przyzwyczajeni, lecz zbiór opowiadań. Zdarza się, że autorka nawraca do wcześniej poruszanych tematów, co również mogło lekko przeszkadzać w odbiorze tej książki. To samo zagadnienie mogło być poruszane w jednej części książki, dzięki temu uniknęlibyśmy nawróceń.

Dzięki aplikacji Legimi na spotkaniu wysłuchaliśmy również fragmentu audiobooka tej książki, którą czytała sama autorka.

„A ja żem jej powiedziała…” to zbiór bardzo życiowych obserwacji autorki na różne tematy. Jeśli szukacie czegoś luźnego do poczytania to będzie to odpowiednia pozycja. Zachęcamy, aby po nią sięgnąć i wyrobić własną opinie.

W trakcie spotkania poruszyliśmy również temat ulubionych gatunków książek członków DKK w Brusach. Okazało się, że nasz klub ma bardzo rozległe zainteresowania. Znajdziemy w nim sympatyków literatury faktu, kryminałów, thrillerów psychologicznych, powieści historycznych, jak również romansów i dramatów obyczajowych. To zróżnicowanie jest potrzebne, ponieważ zachęcamy się wzajemnie do sięgnięcia po książkę inną niż z naszych ulubionych gatunków i często jesteśmy mile zaskoczeni wrażeniami po przeczytanej lekturze oraz poszerzamy swoje czytelnicze horyzonty.

Na następnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach w dniu 25 sierpnia 2021 roku o godzinie 16.30 omówimy książkę Yogo Ogawy „Ukochane równanie profesora”. Będzie to spotkanie przeprowadzone online na próbę, abyśmy byli przygotowani w przypadku wystąpienia kolejnych obostrzeń.  Z kolei we wrześniu omówimy kryminał autorstwa Harlana Cobena „Chłopiec z lasu”.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu autorskim z Panią Marzeną Żurek w dniu 11 sierpnia w Chacie Kaszubskiej o godzinie 16.00. Tematem spotkania będzie „Dieta dorosłego człowieka, czyli co i jak jeść, aby żyć w zdrowiu”. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach

Katarzyna Kurs


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011