LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek 9 lipca 2021 r. w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie odbyło się podsumowanie drugiej edycji Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego. Uroczystość swoją obecnością uświetnił Jan Kleinszmidt – przewodniczący Sejmiku Pomorskiego, zastępca Burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski, wiceprezes Zarządu Głównego Stanisław Kobus. Nie Zabrakło rodziny Józefa Chełmowskiego, która jednocześnie wchodzi w  skład kapituły honorowej konkursu. Na uroczystości była zarówno córka Józefa Chełmowskiego, Ewa Rudnik z mężem jak i wnuczka artysty, Magdalena Rudnik z rodziną.

Do konkursu zgłosiło się 24 twórców z 3 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Łącznie wpłynęło 126 prac w trzech kategoriach: rzeźba (84 prace), malarstwo na płótnie (17 prac) i malarstwo na szkle (25 prac). Prace oceniało jury w składzie: Marzanna Mazur (przewodnicząca), Małgorzata Dubasiewicz, Benita Grzenkowicz-Ropela, Mirosław Kuklik i Karol Walczak.

Miło nam poinformować, że Nagrodę Główną im. Józefa Chełmowskiego ufundowaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka w wysokości 3.000 zł wraz ze Statuetką II Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego ufundowaną przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie i Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach otrzymał Włodzimierz Ostoja - Lniski z Czerska za komplet prac zgłoszonych do Konkursu. Decyzją Jury pierwsze miejsce, za komplet prac zgłoszonych do Konkursu, otrzymał Stanisław Janikowski z Czapiewic; drugie miejsce otrzymali ex equo: Jerzy Dorawa z Lubni i Wojciech Wesserling; miejsce trzecie, za komplet prac zgłoszonych do Konkursu, otrzymali ex equo: Janusz Drapała, Zofia Mucha i Józef Walczak. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Leszek Baczkowski - za komplet prac zgłoszonych do Konkursu w kategorii "Rzeźba"; Krystyna Malek za komplet prac zgłoszonych do Konkursu w kategorii "Malarstwo na szkło"; Józef Semmerling - za komplet prac zgłoszonych do Konkursu w kategorii "Rzeźba" oraz Roman Ziemey - za komplet prac zgłoszonych do Konkursu w kategorii "Rzeźba".

            Podsumowanie konkursu zakończył wernisaż wystawy prac pokonkursowych. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w Muzeum Zachodniokaszubskim do końca sierpnia 2021. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w Bytowie, zobacz...

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011