LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

Obozy artystyczne dla „Krëbane”

W czerwcu 2021 roku młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane uczestniczyła w dwóch obozach tanecznych, gdzie mieli możliwość rozwinąć swoje umiejętności taneczne.

W dniach od 3 do 5 czerwca br. młodzież z grupy „Krëbane” była na obozie w Mroczy. Dzięki gościnności Pana Mariana Wiśniewskiego uczestnicy wyjazdu korzystali z hali sportowej, gdzie były prowadzone zajęcia taneczne oraz zajęcia wokalne prowadzone przez Mariana Wiśniewskiego i Marcina Majkowskiego.

Program warsztatów obejmował pracę nad efektownym folklorem Śląska, a szczególnie naukę tańców śląskich i barwnym folklorem Kaszub. Młodzież ćwiczyła przede wszystkim pieśni kaszubskie. Obóz był szansą nadrobienia straconego czasu, kiedy nie było możliwości prowadzenia zajęć podczas pandemii.

Od 18 do 20 czerwca br. młodzież z grup „Młodzi Krëbane” i „Gwiżdże” wzięli udział w obozie artystycznym w Ośrodku Kolonijno-Wczasowym „Beaver-Tourist” w Rogalewie. Młodzież również uczestniczyła w zajęciach tanecznych na specjalnej do tego przystosowanej sali i zajęciach wokalnych, które tym razem prowadził Marcin Majkowski. W wyjeździe uczestniczyła również część kapeli kaszubskiej pod kierunkiem Mirosława Stoltmana. Zajęcia wokalne prowadzone były przy akompaniamencie kapeli. Oprócz tańców i śpiewu był też czas na wspólną zabawą i odpoczynek. Wyjazd był doskonałym czasem do budowania dobrych relacji w grupach.

Oba obozy były dofinansowane ze środków Urzędu Gminy w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Organizacja obozu artystyczno-szkoleniowego dla dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane”. Organizacją obozu zajęło się Stowarzyszenie Sympatyków Kultury „Folknij se” w partnerstwie z Centrum Kultury i Biblioteki  im. Jana Karnowskiego.

Łącznie w zadaniu brało udział 60 tancerzy z grup Krebane, Młodzi Krebane i Gwiżdże. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kubek i długopis.


Więcej zdjęć na Facebooku, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011