LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

W sobotę 19 czerwca 2021 r. Biblioteka w Brusach zorganizowała rajd rowerowy. Rajd odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tegoroczny rajd odbył się we współpracy z bruską policją pod hasłem „Idę, jadę, jestem bezpieczny”. Metą Odjazdowego Bibliotekarza był Ośrodek Kolonijno-Wczasowy „Beaver – Tourist” w  Rogalewie należący do Pani Barbary Chechłowskiej.

W rajdzie uczestniczyło razem 31 czytelników i przyjaciół bibliotek, którzy oprócz aktywnego wypoczynku promowali czytelnictwo i zachęcali do czytania książek od najmłodszych lat. Uczestnicy rajdu wyjechali z Brus o godzinie 10.00. Bezpieczeństwo i opiekę podczas przejazdu zapewniła policja z Brus. Po dotarciu na miejsce uczestnicy rajdu zostali przywitani śpiewem i muzyką w wykonaniu młodzieży z grup „Młodzi Krëbanë” i „Gwiżdże” oraz z kapeli kaszubskiej z Zespołu Pieśni i Tańca „Krëbanë stacjonującego w Ośrodku Kolonijnym na obozie szkoleniowym.

Głównym punktem corocznych spotkań w ramach Odjazdowego Bibliotekarza są konkursy mające na celu promowanie akcji. Tradycją jest konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W kolejnym konkursie wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Najmłodszym uczestnikiem całego rajdu okazał się Marcel Wirkus z Brus, a najstarszym mieszkaniec gminy Brusy Pan Czesław Szmagliński. Dodatkowo przyznano specjalną nagrodę dla najdzielniejszego uczestnika rajdu, 6-letniego Karolka Kloskowskiego  z Brus, który całą trasę przejechał samodzielnie na dwóch małych kółkach. Za udział w konkursach uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali w ramach akcji „Idę, jadę, jestem bezpieczny” kamizelki i gadżety odblaskowe zasponsorowane przez Policję w Brusach i Bank Spółdzielczy w Koronowie o/Brusy. Po konkursach, wspólnej integracyjnej zabawie, kawie i posiłku w postaci smacznych drożdżówek i kiełbasek z ogniska, uczestnicy Odjazdowego Bibliotekarza ok godź. 15 .30 wrócili do Brus.

Organizatorzy dziękują wszystkim czytelnikom i przyjaciołom naszych placówek za wsparcie i udział w spotkaniu. Serdeczne podziękowania kierujemy do Policji Brusach i Banku Spółdzielczego w Brusach za pomoc przy organizacji ODJAZDOWEGO BIBLLIOTEKARZA w Rogalewie i zapewnienie bezpiecznego przejazdu wszystkim uczestnikom raju.

Na wspólne aktywne spędzanie czasu podczas Odjazdowego Bibliotekarza zapraszamy za rok, natomiast na promowanie czytelnictwa zapraszamy codziennie do Biblioteki w Brusach.

Zbiórka przed rajdem rowerowym.

Przerwa na łyk wody!

Już prawie na mecie!

Piotr Gliszczyński (trąbka) i Mirsoław Stoltmann (akordeon)  powitali rajdowców na mecie!

Czas na posiłek, pieczenie kiełbasek na ognisku!

Kapela "Krëbane": Marcin Majkowski (akordeon), Arkadiusz Rudnik (kontrabas), Karol Jankowski (skrzypce)

Podziękowanie dla p. Barbary Chechłowskiej

Podziękowanie dla panów policjantów za pomoc w zorganizowaniu rajdu rowerowego "Odjazdowy bibliotekarz"

Konkurs na "Najbardziej pomarańczowy" uczestnik rajdu wśród dzieci

"Najbardziej pomarańczowy" dorosły uczestnik rajdu.

Najmłodszy uczestnik i najstarszy uczestnik rajdu.

Uczestnicy rajdu rowerowego!!!


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011