LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dnia 16 maja, w kościele w Męcikale, odbyło się uroczyste nabożeństwo majowe, w którym oprócz mieszkańców Męcikała uczestniczyli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Krëbane”. Wspólnie modlili się, aby oddać cześć Matce Bożej.

„Majowe z Krëbanami” to propozycja członków zespołu, którzy razem z kapelą kaszubską będą uatrakcyjniać kaszubskimi pieśniami maryjnymi niektóre nabożeństwa majowe odprawiane w gminie Brusy. Nabożeństwa Majowe w całości poświęcone są Królowej Niebieskiej. Jej główną treść stanowi Litania do Najświętszej Maryi Panny, Loretańska, którą wspólnie wyśpiewali uczestnicy niedzielnego spotkania przy akompaniamencie kaszubskiej kapeli. Maryjne pieśni poświęcone Matce Bożej, przepiękne w swojej treści i melodyjności, zostały wyśpiewane przez członków zespołu „Krëbane" zarówno w języku kaszubskim, jak i polskim.. Oprócz pieśni, zgromadzeni modlili się do Matki Bożej w intencjach mieszkańców całej parafii. Majowe zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Barki” w języku kaszubskim.

Na kolejne „Majowe z Krëbanami” zapraszamy we wtorek 18 maja do kościoła pw. Wszystkich Świętych w Brusach, gdzie wspólnie będziemy czcić Matkę Bożą i zaśpiewamy Barkę dla Jana Pawła II w 101 rocznicę urodzin Wielkiego Polaka.
 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011