LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

W checzach i na binie

Pod taką nazwą Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach złożyło wniosek do programu EtnoPolska i otrzymało pozytywną ocenę!

Do tegorocznej edycji programu wpłynęło 1846 wniosków. Wniosek z Brus znalazł się pośród 308 wniosków, które otrzymały dofinansowanie na popularyzację folkloru w 2021 roku. Instytucją zarządzającą programem jest Narodowe Centrum Kultury. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przeznaczyło na ten cel aż 10 milionów złotych. Brusy otrzymają 90 tysięcy złotych!

Zgodnie z par.9 ust. 17 Regulaminu dotacje otrzymały wnioski, które uzyskały minimum 78 punktów Wniosek z Brus został wysoko oceniony, bo uzyskał 86,50 punktów, a to dzięki pomocy specjalistów z Urzędu Miejskiego w Brusach.

Na co?

Zadanie „W checzach i na binie" będzie polegało na zakupie, uzupełnieniu i renowacji strojów kaszubskich dla 7 grup folklorystycznych działających w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Pełny komplet strojów kaszubskich zostanie zakupiony dla 3 grup folklorystycznych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych oraz dla kapeli kaszubskiej. Ponadto zostaną uzupełnione brakujące elementy garderoby strojów będących na wyposażeniu kolejnych 4 grup folklorystycznych. W tych grupach również zostanie poddanych renowacji

10 kompletów strojów, które mają ponad 30 lat.

EtnoPolska to program Narodowego Centrum Kultury, uruchomiony w 2018 roku. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Program zakłada preferencje dla zadań realizowanych w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. EtnoPolska wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011