LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

Nietypowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Brusy mamy za sobą. Przypomnimy tylko, iż odbywała się wyłącznie kwesta uliczna. Kwestowało ostatecznie tylko 13 wolontariuszy (zarejestrowanych w sztabie nr 2311 przy CKiB w Brusach), którzy rekrutowali się z szkół w Brusach i Leśnie. Było ich za mało jak na naszą dużą gminę. Wolontariusze marzli w Brusach, Kosobudach, Męcikale i Leśnie. I jak co roku czuwali nad nimi bruscy policjanci. Kwesta odbywała się wyłącznie w godzinach od 7.00 do 13.30. Według naszych wyliczeń zebrano 9 363, 44 zł (w tym kwota ze sprzedaży gadżetów). W zeszłym roku z kwesty na terenie Gminy zebrano ponad 20 tys. zł. Pamiętać jednak należy, że w tegorocznej kwesta trwała mniej godzin, było mniej wolontariuszy, nie było koncertu i innych imprez okolicznościowych i mniej wiernych udających się na mszę w naszych kościołach. To wszystko wpłynęło na taki, a nie inny wynik.

Sztab w Brusach miał też swoją ESkarbonkę. Zebrano do niej 845 zł. Jednak ta kwota nie jest brana pod uwagę w rozliczeniu naszego sztabu. Mimo to warto, jest z niej korzystać bo zwiększa ogólne konto Fundacji WOŚP.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom, ich rodzicom i mieszkańcom za zaangażowanie się w udział 29 Finału WOŚP w Gminie Brusy.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011