LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W tym roku w czasie ferii w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach ogłosiliśmy "Gminny konkurs kolędy kaszubskiej" on-line dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Filmiki z nagraniami można przesyłać do 22 stycznia. Plik z nagraniem można przesłać za pomocą serwisu WeTransfer.com na adres ckb.instruktorzy@brusy.pl, w formie linku na Youtube lub dostarczyć osobiście na pendrive do Chaty Kaszubskiej w Brusach - Jagliach w godzinach od 8.00 do 16.0

Instruktorzy gry na instrumentach muzycznych prowadzą zajęcia on-line według przyjętego planu zajęć. Dzieci i młodzież z gminy Brusy w czasie ferii doskonalą grę na gitarze, akordeonie i keyboardzie. Niektórzy z nich swoje postępy muzyczne nagrywają i w ten sposób powstało już kilka filmów z koncertami on-line. Niedługo można będzie obejrzeć film z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów z CKiB.

Natomiast koncert z kaszubskimi kolędami w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Krëbane” można już odtworzyć na stronie internetowej www.ckbbrusy.pl, na facebooku oraz na stronie miasta i gminy Brusy www.brusy.pl. Kaszubskie pastorałki i kolędy zostały nagrane w pięknym zabytkowym drewnianym kościele w Leśnie.

Koleżanki z naszej biblioteki przygotowały na czas ferii zimowe propozycje czytelnicze; znaleźć je można na facebooku i stronie internetowej.

W czasie ferii w dniach od 12 do 22 stycznia laureaci XXI edycji konkursu plastycznego „Projekt pocztówki wigilijnej” mogą indywidualnie odbierać nagrody w Chacie Kaszubskiej w Brusach - Jagliach.


Zachęcamy również do skorzystania z ofert dostępnych w formie online:

Muzyka

Dla dzieci o instrumentach muzycznych (perkusyjnych, dętych, strunowych)

-https://www.youtube.com/watch?v=jMTrWCC24mg

Dla dzieci zagadki muzyczne

-https://www.youtube.com/watch?v=rXaURvBhjsI

Dla młodzieży ciekawostki o instrumentach muzycznych

- http://www.muzykotekaszkolna.pl/multimedia/filmy-o-instrumentach/


Plastyka

https://sztukarnia.pl/ferie-zimowe-2021

https://kostrzyn-mgok.pl/ferie-zajecia-plastyczne-1/

 


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011