LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

27 i 28 kwietnia 2020 roku były to dni szczególne, ponieważ był to czas przejścia na zasłużoną emeryturę pracownika Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach – Danuty Miszczyk.


Jej życiowa droga zawodowa to 37 lat pracy. Pożegnalne spotkanie Pani Danuty Miszczyk odbyło się w Chacie Kaszubskiej, gdzie pracowała jako instruktorka. To właśnie w Chacie kaszubskiej prowadziła warsztaty regionalne z kiszenia kapusty i pieczenia kaszubskich wafli, uczyła dzieci i młodzież jakie są pieśni kaszubskie i co dawniej śpiewano na Zaborach a to prezentowała na warsztatach z Zaborskiego muzykowania.

Pani Danuta jest kierowniczką Teatru Obrzędu Ludowego „Zaboracy”, w którym działa od 1978 roku. W Teatrze reżyseruje spektakle i przedstawienia teatralne, które cieszą się dużym uznaniem na Wojewódzkich Przeglądach Teatrów Obrzędu Ludowego. Wyreżyserowała takie spektakle jak: Tuwim na stacji Brusy, W niëdzela, Jastrë, czy Gdzie jest Balbina? Na uwagę zasługuje Świat wg Józefa Chełmowskiego, gdzie głównym motywem przedstawienia jest rozmowa między Aniołami z obrazów z artystą, Józefem Chełmowskim. W przedstawieniu wykorzystano wypowiedzi prasowe i filmowe Józefa Chełmowskiego oraz napisy z jego rzeźb i obrazów.

Spotkanie pożegnalne było czasem wspomnień z lat minionych, jak dawniej i jak obecnie wygląda praca w instytucji kultury. Pani Danuta w bruskim Centrum Kultury przepracowała ponad 8 lat. Swoją pracę rozpoczęła w 1983 roku jako gospodarz klubu w Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej „Prasa – Książka – Ruch” w Czyczkowach. Od 1987 roku pełniła funkcję kierowniczki Wiejskiego Domu Kultury w Czyczkowach a od 2006 roku do chwili obecnej pracowała w Chacie Kaszubskiej.

Podczas oficjalnego pożegnania, Pani Danuta wspominała czas pracy w Chacie Kaszubskiej, który jak zaznaczyła będzie zawsze miło wspominać. Dziękowała za współpracę, za te wszystkie lata, które tu przepracowała.Podczas pożegnania Burmistrz Brus Witold Ossowski i Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Anna Orlikowska, wyrazili słowa uznania i szacunku, i podziękowali za wszystkie lata pracy w Chacie Kaszubskiej. W podziękowaniu za współpracę, najserdeczniejsze życzenia z okazji przejścia na emeryturę Pani Danuta, otrzymała również od pracowników Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury i Biblioteki.

Wiersz dla Danki ...

  

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011