LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Czerska” został powołany do życia w roku w 2003 i jest kontynuatorem spuścizny powstałego w 1954 r.

Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby” prowadzonego przez Klarę Miszewską i Krystynę Czarnowską oraz późniejszych: przede wszystkim Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby”  przy Ośrodku Kultury w Czersku i „Młodzieżowego Zespołu Regionalnego „Kaszuby”.

Inicjatorem reaktywacji zespołu był Krzysztof Gradowski i to pod jego kierownictwem oraz instruktorki Mirosławy Sarnowskiej zespół pracował przez pierwsze lata. Zespół uświetnia swoimi występami wszystkie uroczystości gminne takie jak festyny, dożynki. Największymi sukcesami zespołu są coroczne udziały w konkursach w Piasecznie, Czarnem, a także na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Brusach. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Czerska” również wystąpił za granicami naszego kraju (Karlskrona w Szwecji, Niemcy).

Zdobył wiele nagród i wyróżnień na regionalnych, krajowych festiwalach i przeglądach.

Od początku osiągnął bardzo wysoki poziom artystyczny. Zespół składa się z dwóch grup: starszej i młodszej (dziecięcej. Ten zespół ma na celu pokazaniu młodzieży, że taniec folklorystyczny też może być przyjemną jaki i pożyteczną zabawą. W 2018 r. zespół obchodził 15-lecie powstania. Od roku 2019 zespół prowadzi instruktor Wojciech Chylewski.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011