LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Prawie 8 milinów złotych ma kosztować przebudowa Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. To najdroższa realizowana obecnie inwestycja na terenie Gminy Brusy. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku. Odbiory techniczne i otwarcie zaplanowano na początek roku 2021.

Przebudowa obiektu ruszyła już w roku 2019. To bardzo duża inwestycja, dlatego musieliśmy ją rozłożyć w czasie – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus. „Wewnątrz budynku powstaną nowe pomieszczenia administracyjne i magazynowe, bo tego nam tam brakowało. Powstanie małe kino, a cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych” – dodaje burmistrz.

Specjalne windy umożliwią osobom na wózkach zarówno zjechanie na najniższą kondygnację, gdzie znajdować się będzie sala kinowa, jak również wjazd bezpośrednio na scenę i do biblioteki.

Gruntownie przebudowana będzie także sala główna. Pod nią powstaną również nowe pomieszczenia magazynowe.

Prace realizowane są etapami. Przetarg na roboty wykończeniowe zostanie ogłoszony niebawem. Cała inwestycja ma kosztować niespełna 8 milionów złotych. Prawie 2 miliony to dofinansowanie z Ministerstwa Kultury. Gmina zabiega także o wsparcie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Po zakończeniu remontu Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach będzie największym tego typu obiektem w południowej części województwa pomorskiego.

Tekst i fot. UM Brusy

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011