LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół Tańca Ludowego „Svetlina” z Sofii, Bułgaria.

Głównym celem grupy jest zachowanie i przedstawianie autentycznej formy bułgarskiego tańca ludowego. Repertuar obejmuje tańce z wielu regionów etnograficznych Bułgarii. Są one wykonywane w typowych strojach, których grupa posiada wspaniałą kolekcję, a także w stylizowanych strojach, zgodnie z obecnym trendem sztuki ludowej w ich kraju.

Wszystkie tańce wykonywane są przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki ludowej, popularnych i ukochanych bułgarskich melodii pieśni oraz wyjątkowych, znanych na całym świecie bułgarskich rytmach.

Grupa „Svetlina” brała  udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach, konkursach i uroczystościach. Jest laureatem wielu krajowych przeglądów gdzie zdobyła dużo dyplomów i nagród. Svetlina brała udział i odniosła wiele sukcesów podczas Międzynarodowych Festiwali Folklorystycznych w: Ohrid (Macedonia), Leptokaria (Grecja), Edremit (Turcja), Negotino (Macedonia), Budapeszt (Węgry), Szanghaj (Chiny), Gwalior (Indie), Bohinj (Słowenia), Neos Marmaras (Grecja).

Niektóre z ostatnich międzynarodowych nagród to:

- pierwsze miejsce i zdobycie Pucharu Neos Marmaras i nagrody za najlepsze kostiumy w 17. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego „Puchar Neos Marmaras 2017” w Grecji
- nagroda za najlepszy występ podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Bohinj w 2016 roku w Słowenii.

- drugie miejsce w 12. Międzynarodowy Karnawale Tańca w 2015 roku w Gwalior w Indiach.

Tancerze grupy zadziwiają i inspirują swoimi występami, ponieważ łączy ich wielka magia i atrakcyjność widowiskowa bułgarskiej sztuki ludowej, która zadziwia publiczność i pozostawia niezapomniane wspomnienia o wspólnym spotkaniu.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011