LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół  TUFAG został założony już w 1984 roku w Yalova w pólnocno - zachodniej Turcji. Od tej pory kultywuje bogate tradycje tańca ludowego wśród młodych ludzi, chroni dziedzictwo kulturowe i przenosi je na kolejne pokolenia. W swoim składzie mają ponad 400 tancerzy, którzy należą do różnych grup wiekowych. Zespół tańca ludowego TUFAG zdobył wiele nagród, między innymi pierwszą nagrodę podczas najbardziej prestiżowego konkursu, który odbył się w Turcji pod patronatem Ministerstwa Kultury i Turystyki w 1990 roku. Ponadto zespół tańca ludowego TUFAG otrzymał 1, 2 i 3 miejsca oraz liczne wyróżnienia w 1993, 1994 , 2000, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i 2012 roku. Jako zespół co roku organizują międzynarodowy festiwal folklorystyczny i w tym roku zorganizowali już 32 edycję.  Oprócz tego wielokrotnie uczestniczyli w międzynarodowych festiwalach na całym świecie. Koncertowali w takich krajach jak: Polska, Węgry, Dania, Niemcy, Bułgaria, Włochy, Holandia, Korea Południowa, Rumunia, Grecja, Francja, Turecka Republika Cypru Północnego, Ukraina.

TUFAG ma bogatą i fachową kadrę instruktorską, a także bogaty repertuar. Kontynuuje różne badania folkloru w celu rozszerzenia swojego repertuaru, który obejmuje już około 25 różnych regionów Turcji. Opracował tureckie tańce ludowe z takich regionów jak: Fethiye, Muğla, Kastamonu, Bilecik. Nadal bada i rozwija tańce regionalne, które bez działalności zespołu pogrążyłyby  się w zapomnieniu.

Każda suita tańców należy do innej geograficznej i kulturowej dzielnicy Turcji (takiej jak Fethiye, Muğla, Kastamonu, Trabzon). Większość  przedstawień tanecznych opowiada o historii miłosnej,  czasami przekazują widzom narodową historię walki lub nawyki codziennego życia mieszkańców Turcji. 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011