LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Młodzież i dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane mieli pracowite ferie zimowe. Aż pięć grup uczestniczyło w zajęciach taneczno-wokalnych podczas zorganizowanego obozu w Swornegaciach.

W dniach  od 20 do 24 stycznia pięć grup Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane, czyli Krëbanulczi, Gwiżdże, Grupa Tańca Narodowego, Młodzi Krëbane i Krëbane przebywali na obozie taneczno-wokalnym w Swornegaciach.

Na zajęciach tanecznych młodsi doskonalili technikę taneczną, pracowali nad poprawnością wykonania kroków i figur w tańcach kaszubskich. Starsi doskonalili kroki i figury w oberku, uczyli się mazura i walca wiedeńskiego.

Podsumowaniem obozu młodszych i starszych było ułożenie tekstu piosenek do znanych kaszubskich utworów. Okazało się, co od dawna wiadomo, że dzieci i młodzież z bruskiego zespołu, są bardzo zdolni i kreatywni.

Zajęcia wokalne prowadził Marcin Majkowski, szkolił wokalnie wszystkie grupy, młodszych uczył nowych piosenek, a starszym udoskonalał już znane pieśni i przyśpiewki kaszubskie.

Zajęcia taneczne prowadziła Marta Stoltmann i Katarzyna Kamrowska, natomiast zajęcia sportowe prowadzili Justyna Teca, która także zajęła się rozplanowaniem wszystkich uczestników obozu do pokoi i Dawid Kiedrowicz. Dawid nie tylko prowadził zajęcia sportowe, ale i zapoznał wszystkich z udzielaniem pierwszej pomocy, prowadził ćwiczenia rozciągające, a rano wszystkim robił pobudkę i poranną rozgrzewkę.

Wieczorne zajęcia dla dzieci i młodzieży organizował Jarosław Warsiński, który dbał również o to, aby wszyscy się wyspali. To właśnie Pan Jarek przed snem zabierał wszystkim telefony i dbał o zachowanie ciszy nocnej.

Zorganizowanie obozu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Marcina Majkowskiego oraz najstarszych członków Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane, obecnie również członków nowo utworzonego Stowarzyszenia Folknij Se, czyli wymienionych wcześniej: Marty Stoltmann, Dawida Kiedrowicza, Justyny Teca i Jarosława Warsińskiego. Ich poświęcony czas dla dzieci i młodzieży oraz zaangażowanie spowodowało, że młodzi uczestnicy wyjeżdżali do domów zadowoleni, a czas spędzony podczas ferfii zimowych nie był czasem straconym. Nad całością trzymała pieczę niezawodna Katarzyna Kamrowska z Centrum Kultury i Biblioteki, gdzie zespół Krëbane prowadzi swoją działalność.Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011