LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Corporación Artística Chocolate to zespół prezentujący taniec z Kostaryki, który powstał w 2013 roku, a jego głównym celem jest promocja kostarykańskiego swingu i bolera poprzez badanie i tworzenie własnego stylu oraz metody systematyzacji i techniki ruchów tych tańców, które realizuje w swoich scenicznych pokazach i które odróżniają zespół od reszty podobnych grup. Przez lata brali udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach, takich jak Festiwal Światła, Telethon, Emilia Prieto Tugores Festival, które doprowadziły zespół do pozycji w kraju jako jednej z najlepszych grup tańca w Kostaryce.
W 2014 roku zespół zaprezentował swój pierwszy spektakl „De las Vivencias a las Tablas” w Teatrze Miejskim w Alajuela i stał się pierwszą grupą tańca, która wstąpiła do Międzynarodowego Stowarzyszenia Folklorystycznego z delegacją prowincjonalną, otwierając drogę innym grupom. W tym samym roku odbyli swoją pierwszą międzynarodową trasę do Ekwadoru do Guayaquil gdzie zdobyli liczne międzynarodowe wyróżnienia za swinga z Kostaryki oraz Bolero Criollo.

W 2015 roku udało im się dołączyć do Międzynarodowej Rady Tańca przy UNESCO, będąc pierwszą wyspecjalizowaną w  tańcu Swing i Creole Bolero grupą tańca, która dołączyła do tej światowej organizacji. Również w 2015 roku brali odział w dwóch międzynarodowych festiwalach w Meksyku i Paragwaju, gdzie otrzymali medal dla honorowych obywateli Asunción i rozszerzyli swoją działalność pomagając założyć dwie nowe grupy tańca w San Carlos i Limón.

W 2016 roku wstąpili do Światowego Stowarzyszenia Sztuki jako przedstawiciele Kostaryki i założyli kolejną nową grupę w Santa Ana, zrzeszając się  jako pierwsza tego typu korporacja artystyczna w kraju. W tym samym roku przedstawili swoją ofertę organizacji artystycznej, włączając do swojego repertuaru tańce ludowe i tańce rdzenne. Stworzyli program szkolenia artystycznego na rzecz rozwoju talentów. Odbyli międzynarodową trasę koncertową do Meksyku i Nikaragui, gdzie prowadzili mistrzowskie warsztaty tańców kostarykańskich.

W 2017 roku wrócili do Meksyku, pokazując swoją pracę i wzmacniając swoją działalność kulturalną w tym kraju poprzez warsztaty otwarte dla społeczności i innych grup ludowych. W 2018 roku podróżowali do Medellin w Kolumbii, a w 2019 roku wzięli udział w Mistrzostwach Świata Folk Vision World Folk Championship w Arabii Saudyjskiej, gdzie ze 100 krajów zdobyli 20 miejsce w rankingu Creole Swing.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011