LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

„BALLET INTERNACIONAL DE LA PROVINCIA DE SANTA CRUZ” bo tak brzmi pełna nazwa zespołu powstał w lutym 2014 roku gdy Daniel URIBE stworzył jeden z najważniejszych projektów kulturalnych w  prowincji  i  założył zespół „Ballet Internacional De Santa Cruz”. Ten federalny projekt miał i ma na celu doskonalenie i zatrzymywanie młodych tancerzy ze wszystkich okolicznych miejscowości w celu popularyzacji  tańca w Santa Cruz. Zespół składa się z 30 tancerzy reprezentujących miasta El Calafate, Rio Turbio, Rio Gallegos, Piedra Buena, Pto Desedao, Caleta Olivia, Pico Truncado, Las Heras, Perito Moreno i Los Antiguos.

Obecnie struktura zespołu obejmuje 6 grup folklorystycznych wspieranych przez gminy z całego województwa, a repertuar zespołu to praca i wkład najważniejszych choreografów z Argentyny.
Zespół koncertował w wielu miejscowościach w regionie a także występował  podczas transmisji telewizyjnych najbardziej popularnego festiwalu w Argentynie „JESUS
​​MARIA” w 2015, 2016 i 2019 roku. Trzy razy członkowie zespołu brali udział w programach telewizyjnych „Your Best Saturday” i „Your Best Sunday”  w telewizji  CHANNEL 9, a także koncertowali w „Niebieskim Salonie” Kongresu Narodu Argentyńskiego, gdzie zostali przyjęci przez byłego wiceprezydenta Argentyny Amado Boudou. W 2015 roku uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Folkloru w Rumunii gdzie zajęli 3 miejsce w konkursie wśród 10 krajów. W kolejnym 2016 roku brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Temuco w Chile i w Narodowym Festiwalu Jaskinia Rąk. W lipcu i sierpniu  2017 roku miało miejsce jedno z najważniejszych przedsięwzięć  w historii zespołu, Międzynarodowa Trasa Europe Tourne 2017,  podczas której grupa baletowa uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych we Włoszech, Bułgarii i Turcji. Delegacja składała się z 24 tancerzy z różnych części prowincji Santa Cruz.

W 2018 roku koncertowali podczas „National Fiesta of Patagonian Espeta” oraz brali udział w konkursie z udziałem około 100 tancerzy z różnych miejsc w prowincji Santa Cruz w miejscowości Los Antiguos. 2018 rok to także międzykontynentalna wycieczka podczas której balet prowincji Santa Cruz reprezentował Argentynę na międzynarodowych festiwalach na Filipinach i Guam – wyspie w południowej części archipelagu Marianów w Mikronezji.
W 2019 roku zespół wziął udział w imponującym  wydarzeniu sportowym i kulturalnym które odbyło się 120 km od stolicy Arabii Saudyjskiej w Rijad, gdzie organizatorzy zbudowali wioskę, w której zakwaterowanych było 3000 sportowców i artystów z całego świata. Podczas zawodów zespół wykonywał dwa koncerty dziennie, jeden na głównej scenie zawodów, a drugi w centrum miasta, gdzie codziennie oklaskiwała ich liczna 30 000 publiczność.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011