LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Szachiści „Koła szachowego”  CKiB Brusy udanie zakończyli 2019 rok. W grudniu uczestniczyli w dwóch imprezach, odnosząc sukcesy.         

Najpierw 1 grudnia 21 naszych szachistów wzięło udział w XIX Turnieju Szachowym Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Turniej zgromadził na starcie 94 uczestników i był silnie obsadzony. Jednak naszym szachistom udało się odnieść kilka sukcesów. Przede wszystkim kategorię wieku do lat 14 wygrał Emanuel Tetzlaff a trzeci był Karol Gawin. Wśród juniorek do lat 14 drugie miejsce zajęła Magdalena Warsińska. Drugi w kategorii wieku do lat 19 był Dawid Warsiński a trzeci Paweł Warsiński. Kategorię juniorek w tej kategorii wieku wygrała katarzyna Kiczka. Pozostali szachiści CKiB uplasowali się na dalszych miejscach ale odnieśli kilka wartościowych zwycięstw oraz zdobyli doświadczenie i podnieśli swój poziom gry.


W XXI Turnieju szachowym „Złota Wieża” w Czersku uczestniczyło 22  szachistów CKiB Brusy. W tej edycji imprezy wystartowało 57 osób. Nasi szachiści odnieśli wiele cennych zwycięstw. W kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Hanna Warsińska a wśród chłopców Jakub Dorau. W kategorii dziewcząt do lat 12 druga była Magdalena Warsińska. W kategorii chłopców do lat 12 trzeci był Jan Janikowski. W kategorii wieku do lat 14 zwyciężył Karol Gawin a kategorii wieku do lat 18 zwyciężył Patryk Tetzlaff przed Dawidem Warsińskim i Pawłem Warsińskim. Druga w kategorii kobiet była Katarzyna Kiczka.

                                                                                                  
I wreszcie 16 grudnia w Chojnicach odbyły się Brusko – Chojnickie Świąteczne Spotkania Szachowe. Doczekaliśmy się już XVII edycji tych świątecznych zawodów szachowych pomiędzy szachistami z Brus i zaprzyjaźnionej „Ósemki” Chojnice. Niezmiennie ideą tych zawodów jest integracja młodych szachistów z Brus i Chojnic oraz przekazanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych.

Zawody zawsze też mają charakter towarzyski i zabawowy gdzie wyniki są sprawą drugorzędną.

W tym roku  spotkanie zgromadziło rekordową liczbę 53 uczestników (w tym 26 uczestników z koła szachowego CKiB Brusy) w wieku od 6 do 19 lat którzy rozegrali 5 rund systemem szwajcarskim. Wyniki zawodów podano tylko z kronikarskiego obowiązku, ponieważ tego dnia nie były one najważniejsze. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk prezesa UKS Ósemka Chojnice pani Marzenny Osowickiej jednakowe pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.  Na zakończenie uczestnicy przekazali sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Szachistów do zawodów przygotował i opiekę pełnił instruktor CKiB Albin Kiedrowski. 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011