LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Ferie zimowe dobiegły już końca. W tegorocznej ofercie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach dla dzieci i młodzieży był wyjazd do kina oraz zajęcia zorganizowane w drugim tygodniu ferii
w Chacie Kaszubskiej pn. „Ferie na wesoło”.

W piątek 17 stycznia cztery autokary z dziećmi wyjechały do kina Remus w Kościerzynie na najnowszą wersję filmu przygodowego „Doktor Dolittle” w reżyserii Stephena Gaghana, stworzonego na podstawie książki Podróże Doktora Dolittle z 1922 roku. W wyjeździe wzięło udział 186 dzieci.

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...

W drugim tygodniu ferii pod hasłem FERIE NA WESOŁO, które trwały od poniedziałku do piątku w Chacie Kaszubskiej w Brusach – Jagliach, dzieci mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne, kulinarne, manualne a także gry w szachy i warcaby. W poniedziałek uczestnicy zajęć przygotowali kalendarze dla babć i dziadków z okazji ich święta. We wtorek pod czujnym okiem pana Albina Kiedrowskiego odbył się turniej warcabowy, gdzie najlepszy okazał się Maksymilian Pestka i Alan Pestka a wśród dziewcząt Estera Kacalak. W godzinach popołudniowych został rozegrany turniej szachowy, tam pierwsze miejsca zajęli: Dawid Warsiński, Jakub Dorau, Jakub Rolbiecki i Magdalena Warsińska. Następnego dnia dzieci wraz z panem Krzysztofem Gradowskim przenieśli się w świat ludzi pierwotnych a następnie lepili z gliny różne przedmioty codziennego użytku. W czwartek, przenieśli się z gliny na szkło. W tajniki malowania na szkle wprowadziła ich pani Renata Goebel. Piątek natomiast zakończył się warsztatem kulinarnym z ognistych wafli, a niespodzianką były szyszki z ryżu preparowanego.  

Łącznie w zajęciach FERIE NA WESOŁO uczestniczyło 86 dzieci.

Zajęcia plastyczne

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...

Feryjny Turniej Warcabowy

Turniej Szachowy

Więcej zdjęc na facebooku, zobacz...

Lepienie z gliny

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz....

Malowanie na szkle

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...

Warsztaty kulinarne

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...

Tekst i fot. CKiB Brusy

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011