LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

O Kamerdynerze w Brusach …
… o zakazanej miłości, zbrodni, o zwyczajnym chłopaku z Kaszub, o czasach podczas I i II wojny światowej, o Piaśnicy i nie tylko rozmawiano we wtorek 28 stycznia br. na spotkaniu członków Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Brusach.
Spotkanie rozpoczęło się krótką analizą książki i filmu, który obejrzało kilku członków naszego Klubu. Kamerdyner to książka o świecie, którego już nie ma. To opis miłości Mateusza, chłopaka z Kaszub do Marity, pruskiej hrabianki. Książka opowiada o losach Kaszubów i Prusaków w latach 1900-1945.
Każdy kto wgłębi się w fabułę tej pięknej powieści przeczyta o cierpieniu i trudnych wyborach młodych ludzi. Książka jest wierna faktom jakże dobrze nam znanych z historii Polski.
Jeśli chcesz przeżyć chwile wzruszeń, to z tą powieścią przeżyjesz je na pewno.
Wszyscy członkowie Klubu jednogłośnie stwierdzili, że można ją z pewnością polecić do przeczytania.

Powieść "Kamerdyner", jest książką napisaną przez czterech autorów: Pawła Palińskiego, Marka Klatę, Michała Pruskiego i Mirosława Piepkę. Trzech z nich stworzyło również scenariusz do filmu o tym samym tytule, którego premiera w polskich kinach miała miejsce 21 września 2018. Reżyserem filmu jest Filip Bajon.

Kolejne spotkanie DKK w Brusach odbędzie się już w lutym br. Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011