LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 Marcowa wystawa  w Chacie Kaszubskiej w Brusach – Jagliach

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zaprasza do Chaty Kaszubskiej na dwie wystawy  prezentujące rodzimą twórczość mieszkańców gminy Brusy.
            Pierwsza wystawa jest pokłosiem szkolnego konkursu na makietę kościoła w Męcikale. Prace zostały wykonane przez uczniów tamtejszej szkoły. Makiety stworzone przez  uczniów ukazują wielorakie spojrzenie na bryłę kościoła. Prace różnią się techniką - od ścian z pomalowanego papieru po wyłożenie dachu fasolą. Są to głównie budowle, a niektóre prace obejmują również teren wokół kościoła. Udostępnione makiety to dowód na różnorodność w sztuce – nawet jeżeli to dotyczy jednego tematu.
            Druga wystawa to obrazy Pana Jerzego Dorawy z Gacnika. Pan Jerzy maluje od dzieciństwa, gdy tylko ma wolną chwilę. Na wystawie zaprezentowano 15 obrazów. Emanuje z nich przede wszystkim ciepły klimat. Autor przeniósł kojące działania przyrody na płótno. Oglądając jego dzieła można odnieść wrażenie, że to nie tylko impresje na temat otaczającej nas natury. To jakoby zaproszenie do udziału w poszukiwaniu przyrodniczych fenomenów krajobrazowych kaszubskiej ziemi i utrwalaniu ich czy to przy pomocy pędzla, aparatu fotograficznego czy w jakikolwiek inny sposób. To jedna z najważniejszych cech jego twórczości malarskiej.

             Wystawy można oglądać przez cały marzec w godzinach otwarcia Chaty Kaszubskiej w Brusach-Jagliach od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011