LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

  Klub Miłośników Książki w Męcikale

W styczniu br. w Filii Bibliotecznej w Męcikale powstał Klub Miłośników Biblioteki. Jego celem jest propagowanie czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy o książce i bibliotece wśród dorosłych. Uczestniczki chciałyby, aby spotkania klubu wzbudziły w mieszkańcach „Modę na książkę” oraz zachęciły innych do czytania książek. Klub liczy dwunastu członków, są to głównie mieszkanki Męcikała.

           Członkinie klubu spotykają raz w miesiącu, w czwartki. 26 stycznia br. odbyło się pierwsze spotkanie dyskusyjne, natomiast drugie, 16 lutego, w tradycyjny tłusty czwartek.  Czytano wiersze Jana Sabiniarza ze zbioru  pt. „W ciszę boru” oraz omawiano książkę Barbary Ogrodowskiej „Polskie obrzędy i zwyczaje doroczne”. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku z baru „Hades” od pani Elżbiety Hope.

            W ramach działalności klubu, panie nie ograniczają się jedynie do czytania książek – zaplanowały również, że będą chodzić na piesze wycieczki, aby zapoznać się ze szlakami turystycznymi w naszym regionie, m.in. starym traktem, który łączy kładkę na Brdzie.

          Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach  zachęca osoby zainteresowane tą formą spędzania wolnego czasu do uczestnictwa w spotkaniach.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011