LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Tłumy bydgoszczan odwiedziły w niedzielę Jarmark Świętojański na Wyspie Młyńskiej. Pojawili się tu wystawcy z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów. Do Bydgoszczy przyjechali malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze. Wszyscy pokazali swoje dzieła, które wykonali własnoręcznie. Stoły uginały się od smacznych wyrobów. O swojską atmosferę zadbały również dziecięce grupy folklorystyczne oraz zespoły pieśni i tańca.

Kaszubski region reprezentował Zespół Pieśni i Tańca KREBANE i GWIŻDŻE z CKiB w Brusach. Zespoły zaprezentowały tańce i przyśpiewki kaszubskie oraz suitę tańców rzeszowskich. W melodiach rzeszowskich kapelą dyrygowała studentka ostatniego roku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  dla której koncert Krebanów był koncertem dyplomowym z dyrygowania.

Tegoroczna edycja Jarmarku Świętojańskiego poszerzona została o 19 Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej „Babie Lato” oraz finał 11 Marszu Kapeluszowego bydgoskich uniwersytetów trzeciego wieku i klubów seniora. Miłośników regionalnych wyrobów nie brakowało i od samego rana bydgoszczanie tłumnie odwiedzali Wyspę Młyńską, a kupić tam można było dosłownie wszystko. Od biżuterii, lnianych wyrobów po ceramikę, a nawet ubrania. Dla łasuchów nie zabrakło regionalnych słodkich wyrobów: dżemów, powideł, miodu, a dla miłośników kuchni regionalnej również różnego rodzaju wędliny, sery, pieczywa czy napoje.

Wydarzeniem specjalnym był koncert „Chce się śpiewać”, na którym wystąpili artyści z Teatru Życia oraz bluesman Sławek Wierzcholski z zespołem. 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011