LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Wyjątkowe wydarzenie Brusach i okolicznych miejscowościach Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” już niebawem, bo w ostatnim tygodniu lipca w zostanie otwarty event, który na stałe już został wpisany do życia kulturalnego naszego regionu.

W dniach 24 do 28 lipca 2019 r. na scenach Brus, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz, Wiela i Chojnic wystąpi 18 grup folklorystycznych z 11 krajów: Chile, Chorwacji, Cypru, Czech, Indii, Meksyku, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, a także polskie zespoły folklorystyczne z Warszawy Warszawianka, Grajewianie z Grajewa oraz z Kaszub: Dworek Polski z Chojnic, Bławatki z Chojnic, Kaszubskie Nuty z Wielkiego Klincza, Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby z Chojnic oraz Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus w tym grupy: Krëbane, Młodzi Krëbane, Dzôtczi, Purtki, Gwiżdże, Krebanulczi i Małe Krebanulczi.

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczną się barwnym korowodem, który 24 lipca wieczorem (godz. 19.00) przejdzie ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbędzie się KONCERT INAUGURACYJNY.

Przez następnych kilka dni tj. od czwartku 25 lipca do soboty 27 lipca, nasi goście z zagranicy, z głębi kraju oraz gospodarze będą występować równolegle na scenach w Brusach, Chojnicach, Karsinie, Kościerzynie, Wielu i Wdzydzach. Niewątpliwie będzie to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz rodzimy folklor.

Będzie warto uczestniczyć w koncertach! Festiwalowe dni bogate będą w szereg zróżnicowanych, niezwykle atrakcyjnych imprez towarzyszących. Niewątpliwie dużą atrakcją festiwalu stanowił będzie koncert zespołu Skaldowie, który odbędzie się 26 lipca na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach. Ponadto podczas Festiwalu odbędą się imprezy towarzyszące. Miłośnicy ludowej twórczości artystycznej i kultury kaszubskiej w niedzielę 28 lipca będą mogli się spotkać podczas JARMARKU ZABORSKIEGO. Od godziny 10.00 na ulicy Józefa Chełmowskiego w Brusach będzie można zobaczyć różnorodne kiermasze oraz pokazy sztuki i kuchni ludowej.

Festiwal zakończy się 28 lipca KONCERTEM FINAŁOWYM na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach. Poprzedzony on będzie ekumeniczną Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach o godz. 18.00 oraz uroczystą paradą wszystkich uczestników w korowodzie ulicami miasta w stronę stadionu.  

Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów wypoczywających w naszych stronach i oczywiście mieszkańców naszego regionu na powyższe uroczystości!  

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011