LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

"Compañía de Danza Folklórica de la Ciudad de México" to zespół ze środkowego Meksyku w północnej części strefy metropolitalnej stolicy miasta Meksyk. Zespół powstał jako strategia wspierania i pozyskiwania młodych talentów w mieście, jako alternatywna przestrzeń do nauki, praktyki, propagowania i ewaluacji tańca w różnych gatunkach. Poświęcenie, dyscyplina i miłość do tego, co robią, to główne cele członków zespołu. Zespół powstał w 2002 roku początkowo tworzyło go 8 par tancerzy. Obecnie jest 45 aktywnych tancerzy na wysokim poziomie technicznym i artystycznym oraz 28 par przygotowujących się.

W 2013 roku zdobyli pierwsze miejsce w kategorii najlepszego tańca i najlepszego tradycyjnego występu muzycznego w międzynarodowym konkursie folkloru "Cherry Festival Tekirdağ” w Turcji, oraz w międzynarodowym konkursie "Büyükçekmece" Festiwalu Kultury i Sztuki "w Stambule.

Z sukcesem uczestniczyli również w międzynarodowych festiwalach tanecznych "Lapta Tourism Festival Folklore" na Cyprze, w Międzynarodowym Festiwalu Tańców Folkloru w Vrsac" oraz "Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Studentów, Nis" w Serbii.

Nagrodę publiczności, artystyczne uznanie, za porządek, dyscyplinę i odpowiedzialność za pracę artystyczną zespół zdobył w Rumunii na 2 festiwalach: "Festivalul International de Folclor Hércules 2013 Baile Herculane" i "Folklore Festivalul Inimilor, Timisoara".

W 2014 roku podczas tournee po Belgii i Francji grupa uczestniczyła w 2 najważniejszych międzynarodowych festiwalach w Europie Środkowej: "Międzynarodowym Festiwalu Ville de Saint-Ghislain" i "Werelddansfestival Hello Schoten".

W 2016 roku odbył trasę koncertową do Kolumbii, prezentując się z wielkim sukcesem na Międzynarodowym Festiwalu Tańca "Colombia Baila" we Florida Valle w Kolumbii.
W roku 2017 roku podczas tournee po Hiszpanii i Portugalii koncertował wspólnie z zespołami z takich krajów jak: Niemcy, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Burkina Faso, Kanada, Cypr, Kuba, Egipt, Słowacja, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Estonia, Filipiny, Francja, Gruzja Grecja, Gwadelupa, Węgry, Indonezja, Irlandia, Kosowo, Macedonia, Mongolia, Czarnogóra, Uzbekistan, Peru, Polska, Czechy, Rumunia, Rosja, Senegal, Serbia, Republika Południowej Afryki, Tajwan, Turcja i Ukraina.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011