LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

THE FOLKLORIC COMPANY DANZARES LATINOAMERICANOS – Zespół Tańca Latynoamerykańskiego

Zespół powstał w 2007 roku, aby rozpowszechniać muzykę, piosenki i tańce z Chile i Ameryki Południowej. Zespół prezentował się na wielu scenach prezentując swoje ludowe tradycje w całym Chile, a także w innych krajach, takich jak Argentyna, Brazylia, Peru, Meksyk, Hiszpania, Francja i Szwajcaria na różnych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych.

Pieśni i tańce zespołu to:

 - ANDEAN CARNIVAL: tańce wykonywane w Andach ze strojami pochodzącymi z Ajmara.

- LA TIRANA: tańce wykonywane podczas świąt religijnych poświęconych Matce Bożej z Góry Karmel z tańcami rytualnymi i kolorowymi kostiumami.

- CHILEAN HUASOS: typowe tańce ludzi z centralnych dolin Chile, z wpływami hiszpańskimi.

- RAPA NUI: taniec mieszkańców wysp wielkanocnych na Oceanie Spokojnym, o wpływach polinezyjskich i kostiumach wykonanych z włókien roślinnych i piór.

- CHILOE ISLAND: taniec plemion z południowych wysp w Chile z radosnymi tańcami grupowymi, o wpływach europejskich i tubylczych.

- DIABLADA: to taniec popisowy mężczyzn w walka dobra ze złem prezentowany przez muzykę i taniec. Z postaciami, które przedstawiają diabła poprzez kolorowe i podświetlane maski, obok innych postaci, które reprezentują siedem śmiertelnych grzechów.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011