LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” jest reprezentacyjną grupą folklorystyczną największej polskiej wyższej uczelni.

Trzy grupy dziecięce, grupa młodzieżowa, dwie grupy studenckie, dwa zespoły muzyczne (młodzieżowy i dorosły) to ponad 200 tańczących, śpiewających i grających studentów, absolwentów i uczniów warszawskich szkół i uczelni.

Hołdując podstawowej maksymie „Edukacja przez folklor”, Zespół jest jednym z najbardziej aktywnych członków Stowarzyszenia – Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF

Wieloletnia, rzetelna praca pozwoliła nadać Zespołowi specyficzny kształt i charakter. W swoim repertuarze „Warszawianka” posiada różnego rodzaju programy: tańce narodowe; obrazki sceniczne z różnych regionów kraju oparte na polskich zwyczajach i obrzędach; widowiska związane niemalże z każdą tradycją i tematyką narodową. Proponuje również programy edukacyjne dla młodzieży szkolnej oraz szeroką ofertę z tradycjami stolicy, co ma odbicie w obrazkach scenicznych z okresu Księstwa Warszawskiego oraz międzywojennej Warszawy. Na stałe związana ze społecznością stolicy „Warszawianka” organizuje wiele imprez i koncertów tematycznych, okolicznościowych oraz charytatywnych.

Wysokie oceny Rady Ekspertów Ministerstwa Kultury i Sztuki, pozytywne opinie i recenzje pozwoliły na to, aby Zespół wielokrotnie brał udział w prestiżowych imprezach krajowych i zagranicznych.

„Warszawianka” wyróżnia się spośród innych zespołów tego typu niezwykle pięknymi i niebanalnymi opracowaniami muzycznymi na rozbudowany skład instrumentalny oraz oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami i rozwiązaniami choreograficznymi.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” to grupa młodych ludzi zafascynowanych polskim folklorem. Trzon Zespołu tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego, jednak w jego szeregach znajdują się przedstawiciele niemalże wszystkich stołecznych szkół wyższych. Przyjeżdżając do Warszawy z różnych stron Polski, często kierują się prestiżem i wyjątkowością „Warszawianki”. Od kilkunastu lat szeregi „Warszawianki” zasilają również uczniowie warszawskich szkół zdobywając szlify taneczne w grupach dziecięcych i młodzieżowych. „Warszawianka” może się również poszczycić aktualnymi mistrzami Polski w Tańcach Polskich w formie towarzyskiej.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011