LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 Podsumowanie ferii

 

 

Drugi tydzień ferii zimowych w  Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach minął pod hasłem „W poszukiwaniu ZIMY”. Zima, która zawitała na Zaborach z chwilą rozpoczęcia ferii, od razu dała się we znaki. Było bardzo mroźno i śnieżnie. Mimo to nie zabrakło dzieci chętnych do aktywnego spędzania czasu ferii.
Podczas codziennych zajęć od poniedziałku do piątku, dzieci miały okazję oglądać filmy animowane, wysłuchać bajek czytanych przez znane osoby z gminy Brusy a podczas zajęć plastycznych wykonywały ciekawe prace plastyczne.


W poniedziałek dzieci obejrzały film pt. „Legendy Sowiego Królestwa - Strażnicy Ga´Hoola”. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowiadania o „Iskierce” i „Mysi”, które przeczytał policjant, pan Bogumił Olter. Na koniec zajęć uczestnicy zimowiska wykonali z papierowych kółek, metodą orgiami, płaskiego Misia Uszatka. Kolejną atrakcją tego dnia były dalsze zmagania wokalne „Bitwa na głosy”. Tym razem pojedynkowała się młodzież z Brus i Chojnic.

We wtorek zajęcia rozpoczęły się od filmu „Disco Robaczki”. Po filmie, książkę pt. „Wesołe bajki z lasu” oraz „Sklepik z owocami” przeczytała naszym milusińskim Pani Eliza Szczesna, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brusach. Po lekturze dzieci udały się na zajęcia plastyczne, na których wykonały upominkowe serce walentynkowe. Następnie w godzinach popołudniowych, dzieci w pięknych strojach karnawałowych bawiły się na balu przebierańców, który rozpoczęły polonezem. Pierwsze dwie pary poprowadzili instruktorzy pani Katarzyna Kamrowska i Mirosław Stoltmann. Oprócz świetnej muzyki bal urozmaiciły konkursy z nagrodami i wspólna zabawa.

 Na półmetku ferii w bibliotece dzieci obejrzały film „Ciekawski George”. Po filmie do wspólnego czytania zaprosiła uczestników Pani Beata Zblewska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Brusach. Pani Przewodnicząca przeczytała „Kota Filemona” i „Kopciuszka”. Po lekturze dzieci wykonały kukiełkę. Szycie i ozdabianie kukiełki podobało się dzieciom i dało im wiele satysfakcji.

Na czwartkowych zajęciach, po projekcji filmu „Zaplątani”, dzieciom czytaniem czas umilił Burmistrz Brus Pan Witold Ossowski. „Wesołe bajki” podobały się dzieciom i chętnie dyskutowały z burmistrzem o bohaterach i ich przeżyciach. Na zajęciach plastycznych uczestnicy zimowiska wykonali żyrafę, którą pomysłowo przyozdobiono.

Na zakończenie ferii, podczas piątkowych zajęć dzieci obejrzały film pt. „Franklin i skarb jeziora”. Po projekcji filmu Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Gierszewski przeczytał dzieciom „Wróżki” i „Owieczkę Be-Be”. Następnie uczestnicy udali się na zajęcia plastyczne podczas, których wykonali marionetkę oraz uczyli się nią kierować.

Podobnie jak w pierwszym tygodniu ferii, dzieci i młodzież mogła codziennie  korzystać z gry na konsoli Nintendo WII.
Podczas ferii zimowych w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach uczestniczyło ok. 590 dzieci i młodzieży.


Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego składa podziękowania zaproszonym gościom, którzy przynosili małym uczestnikom słodkie niespodzianki; wypożyczalni kaset video i płyt DVD „Shock” w Chojnicach za bezpłatne wypożyczenie filmów na zajęcia podczas ferii w bibliotece, a Szymonowi Teca za muzyczną oprawę podczas balu karnawałowego dla dzieci. 

powrót do opisu ...

                                                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011