LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Śpiewanie kolęd jest dziś niestety tradycją zanikającą. Częściej kolęd i pastorałek słuchamy  z płyt CD i w telewizji przy okazji różnych koncertów bożonarodzeniowych, niż śpiewamy samodzielnie jak to było w zwyczaju. A szkoda…

Dlatego tak bardzo cieszy wspólne śpiewanie kolęd „KOLĘDOWANIE W CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKIW BRUSACH”, które odbyło się 20 stycznia br. W to niedzielne popołudnie można było pośpiewać kolędy przy akompaniamencie keyboardu i akordeonu i dowiedzieć się wielu ciekawostek o historii powstania polskich kolęd; że kolędy w Polsce cieszą się niesłabnącą popularnością już od XVI wieku. Autorami kolęd byli głównie poeci Franciszek Karpiński, Mikołaj Sęp Sarzyński i Andrzej Morsztyn oraz znani kaznodzieje jak ksiądz Piotr Skarga. Kolędy śpiewane były przez Polaków w Złotym Wieku i podczas Zaborów. W czasach II Wojny Światowej na podstawie kolęd układano kolędy-patriotyczne. Do czasów nam współczesnych w różnych śpiewnikach przetrwało ponad 500 kolęd i pastorałek.

W czasie Kolędowania w Centrum Kultury i Biblioteki na keyboardzie i akordeonie akompaniowali: Dawid Kloskowski, Beata Drobińska, Jakub Stosik, Magdalena Łącka, Karolina Lamczyk, Lena Orzłowska, Anna Stoltmann, Agata Wałdoch, Dominika Czarnowska, Marcin Kroplewski. 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011