LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Wspaniałe chwile przeżyli członkowie Teatru Obrzędu Ludowego „Zaboracy” z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, którzy gościli w Wilanowie przybliżając swoją kulturę i język mieszkańcom Warszawy. Obrzędowy wieczór kaszubski odbył się w poniedziałek, 7 stycznia 2019 r.

Bogaty program wieczornicy zgromadził liczną publiczność, która mogła obejrzeć sztukę teatralną „Świat według Józefa Chełmowskiego”, kaszubski obrzęd mielenia tabaki i darcia pierza. Nie zabrakło również nauki kaszubskiego abecadła „Kaszubskich nut” oraz Kowala i Szewca, ludowych tańców kaszubskich. Na koniec wszyscy mogli spróbować pysznych kaszubskich chruścików. To nie koniec atrakcji w Wilanowie, bowiem, gdy dołączyła na scenie wilanowska kapela ludowa poczuliśmy się jak wielka jedna rodzina śpiewając przy akompaniamencie połączonych kapel wspólną piosenkę „Bo w Powsinie jak w rodzinie”.

Po wieczornicy dalsza część uroczystości, biesiada, odbyła się w sąsiednim budynku; w starej plebanii przy dźwiękach kaszubskiej i wilanowskiej kapeli ludowej i przy suto zastawionym stole z pysznymi pierogami, kiełbasami. Radosne spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą do Matki Boskiej Tęskniącej, której sanktuarium znajdowało się tuż obok i Apelem Jasnogórskim.

przed Centrum Kultury

Zaboracy w Królewskim Ogrodzie Świateł w Wilanowie

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011