LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Szachiści „Koła szachowego”  CKiB Brusy udanie zakończyli 2018 rok. W grudniu uczestniczyli w trzech imprezach, odnosząc sukcesy.          

Najpierw 1 grudnia 12 naszych szachistów wzięło udział w II Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Czeska im. Andrzeja Narlocha w Łęgu. Turniej zgromadził na starcie 52 uczestników i był silnie obsadzony. Jednak naszym szachistom udało się odnieść kilka sukcesów. Przede wszystkim kategorię wieku do lat 19 wygrał Krzysztof Warsiński a drugi był Paweł Warsiński. Trzeci w kategorii wieku do lat był Patryk Tetzlaff. Pozostali szachiści CKiB uplasowali się na dalszych miejscach ale odnieśli kilka wartościowych zwycięstw oraz zdobyli doświadczenie i podnieśli swój poziom gry.

W XX Turnieju szachowym „Złota Wieża” w Czersku uczestniczyło 22  szachistów CKiB Brusy. W tej edycji imprezy wystartowały 52 osoby. Nasi szachiści odnieśli wiele cennych zwycięstw. W kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Hanna Warsińska. W kategorii dziewcząt do lat 13 zwyciężyła Magdalena Warsińska a Marta Gierszewska była trzecia. W kategorii chłopców do lat 13 zwyciężył Jan Janikowski, drugi był Karol Gawin a trzeci Arkadiusz Ossowski. W kategorii wieku do lat 16 zwyciężył Dawid Warsiński przed Patrykiem Tetzlaffem i Dawidem Piekarskim. W kategorii wieku do lat 19 dwa pierwsze miejsca zajęli nasi szachiści. Wygrał Paweł Warsiński a drugi był Krzysztof Warsiński. I jeszcze wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Kiczka.                                                                                                                            

I wreszcie 19 grudnia w Chojnicach odbyły się XVI  Brusko – Chojnickie Świąteczne Spotkania Szachowe. Brusko - Chojnickie właśnie, ponieważ pomysł tych spotkań  powstał w Brusach i pierwsze spotkania odbyły się w Brusach. Wtedy też zapadła decyzja o kontynuacji ich przez kolejne lata, na zmianę raz w Brusach raz w Chojnicach. I tak doczekaliśmy się już XVI edycji tych świątecznych zawodów szachowych pomiędzy szachistami z Brus i zaprzyjaźnionej „Ósemki” Chojnice. Niezmiennie ideą tych zawodów jest integracja młodych szachistów z Brus i Chojnic oraz przekazanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych.

Zawody zawsze też mają charakter towarzyski i zabawowy gdzie wyniki są sprawą drugorzędną.

W tym roku  spotkanie zgromadziło rekordową liczbę 52 uczestników (w tym 25 uczestników z koła szachowego CKiB Brusy) w wieku od 6 do 19 lat którzy rozegrali 5 rund systemem szwajcarskim. Wyniki zawodów podano tylko z kronikarskiego obowiązku, ponieważ tego dnia nie były one najważniejsze. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk prezesa UKS Ósemka Chojnice pani Marzenny Osowickiej jednakowe pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.  Na zakończenie uczestnicy przekazali sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Szachistów do zawodów przygotował i opiekę pełnił instruktor CKiB Albin Kiedrowski.


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011