LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W dniach od 14 do 15 grudnia pary tańca narodowego z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach uczestniczyły w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” w Malborku”.

Najlepiej zaprezentowała się para w kategorii IC Filip Orzech i Emilia Czapiewska, która zajęła IV miejsce w swojej kategorii.

W Konkursie uczestniczyły także dwie pary w kategorii IC tj. Marcin Jażdżewski z Klaudią Lamczyk i Paweł Stanisławski z Nikolą Stoltmann. Dla tych par był to pierwszy wyjazd na tak prestiżowy turniej. Młodzi tancerze z Brus mierzyli się z parami z Warszawy, Poznania, Olsztyna, Puław, Malborka, Wronek i innych miast.

W konkursie tanecznym uczestniczyły również pary w kategorii II: Jakub Ziółtkowski z Zuzanną Kantrzonka, Paweł Karnowski z Apolonią  Peplińską, Mikołaj Rutowski z Igą Peplińską oraz Błażej Kobierowski z Zuzanną Kloskowską. Pary zostały wysoko ocenione i uplasowały się w półfinale.

Ponadto w konkursie uczestniczyła para w kategorii IV B: Dawid Piekarski z Wiktorią Kantrzonka. Był to ich pierwszy turniej, gdzie prezentowali oprócz oberka i krakowiaka, kujawiaka i mazura. Są to już dużo trudniejsze tańce, gdzie liczy się technika taneczna, styl, prezencja i opanowanie wszystkich figur i kroków. Uczestnicząc w ogólnopolskim konkursie trzeba mieć w sobie pasję do tańca i odwagę, żeby zmierzyć się z najlepszymi parami w kraju. Dawid i Wiktoria też znaleźli się w półfinale.

Dużą pomocą w konkursie okazała się obecność Pani Haliny Ziółtkowskiej, która poświeciła swój wolny czas, żeby nas wspierać i czesać tancerki, bo fryzura musi być nienaganna. Dziękujemy za okazaną pomoc.

Więcej zdjęć na facebooku, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011