LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Ruszyła przebudowa Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Dzięki modernizacji placówka zyska nowy wizerunek. Co się zmieni?
Pomieszczenia biblioteczne na piętrze, po przebudowie, tworzyć będą jedno, większe i spójne wnętrze, w którym swoje miejsce znajdzie czytelnia główna z wypożyczalnią, kawiarenka literacka i sala komputerowa. W tym miejscu także zostanie wyodrębniona strefa dla dzieci i młodzieży, zaplecze socjalne oraz będą mieścić się toalety, których do tej pory nie było. Obok biblioteki znajdować się będzie świetlica.
Zmodernizowany zostanie również cały parter. Ściany sal, w których przeprowadzane są zajęcia muzyczne zostaną wyciszone oraz zwiększy się powierzchnia magazynowa budynku. Całkowitemu odnowieniu zostanie poddana sala widowiskowa oraz sala baletowa.
Ważnym aspektem przebudowy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach będzie dostosowanie placówki do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Na zewnątrz budynku powstanie podjazd, a za sceną zamontowany zostanie podnośnik. Wszystko to z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto w wyremontowanym obiekcie wbudowana zostanie winda.
Rozbudowie zostanie poddana również tzw. „galeria”, mieszcząca się tuż obok sali widowiskowej centrum kultury. Po remoncie będzie ona posiadać dwie kondygnacje. Znajdą się tam kolejne pomieszczenia użytkowe, m.in. aneks kuchenny, potrzebny przy organizacji różnych wydarzeń kulturalnych.
Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na kwotę 5,5 mln zł. Zadanie to otrzymało dofinansowanie w kwocie niespełna 2 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020” na zadanie „Przebudowa i rozbudowa budynku Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach”.
W chwili obecnej całkowicie z zajęć wyłączona jest tylko sala widowiskowa. Jeszcze w styczniu 2019 r. zajęcia taneczne i muzyczne odbywać się będą w budynku centrum kultury. O zmianach lokalowych będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie prosimy rodziców o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przywożenia i odbierania dzieci z zajęć.


Inf. i fot. Gmina Brusy

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011