LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

 29.01.2012 VIII Konkurs jasełek po kaszubsku

Dnia 29 stycznia 2012 r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się VIII Konkurs Jasełek w Języku Kaszubskim. Organizatorami konkursu byli Burmistrz Brus, Centrum Kultury i Biblioteki oraz ZKF Krëbane. Wszystkie przedstawienia odbywały się w języku kaszubskim.

Na konkurs zgłosiły się następujące grupy: "Żabki" z Przedszkola Nr 1 w Brusach z przedstawieniem "Do stajenki", Grupa Jasełkowa ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach z widowiskiem "Ósoblewo wilejo", Grupa Jasełkowa ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie z jasełkami zatytułowanymi "Czej sa Christus rodzy" oraz najstarsza grupa z Gimnazjum w Lubni z widowiskiem Jadwigi Hewelt "Jak w baśni Andersena".  

Na szczególną pochwałę zasługują pomysłowe stroje poszczególnych postaci. Akcja tradycyjnie toczyła się w Betlejem, a dotyczyła niezwykłych wydarzeń związanych z Narodzeniem Jezusa.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:

1.      Felicja Borzyszkowska

2.      Janina Głomska

3.      Władysław Czarnowski

 

Wszystkie grupy uczestniczące w konkursie zostały nagrodzone natomiast za najciekawszą reżyserię nagrodzono Panią Mirosławę Wielińską.

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011