LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach pozyskało dofinansowanie na realizację obchodów niepodległości w Brusach w dniu 11 listopada 2018 r. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Do programu złożono 2516 wniosków, spośród których dofinansowanie otrzymało 218 projektów na łączną kwotę 13 mln zł. Wśród 218 szczęśliwców znalazły się także Brusy, które na działania zw. z obchodami niepodległości otrzymały 37 tysięcy złotych.

Projekt pn. Niepodległość=nasza wolność będzie łączył działania o charakterze kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym. Podsumowaniem będzie świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada br. ze szczególnym uwzględnieniem pamięci Zaborów, naszej Małej Ojczyzny.

Celem projektu jest integracja lokalnego środowiska i rozbudzenie poczucia patriotyzmu i przynależności do naszego regionu. Projekt aktywnie włączy w działania całe lokalne społeczeństwo. Partnerami przy organizacji wydarzeń będą: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brusach, Stowarzyszenie Miłośników Gryfa Pomorskiego CIS w Męcikale, Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Uczniowski Klub Sportowy Gryf, Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Parafia i Gmina Brusy. Ponadto w świętowanie nieodległości w gminie Brusy włączą się wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola z gminy Brusy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach oraz liczne stowarzyszenia, m.in. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło Terenowe w Brusach, Warsztat Terapii Zajęciowej, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko – Gminne w Brusach i in. 

Głównym wydarzeniem świętowania obchodów niepodległości będzie koncert patriotyczny na Placu Jana Pawła II. Obchody rozpoczną się mszą świętą o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym w Brusach. Dodatkowymi działaniami będą uroczystości na cmentarzu poległych, przemarsz z flagą ulicami Brus na Plac Jana Pawła II, na którym będzie obóz historyczny z kuchnią polową. Ponadto odbędzie się bieg niepodległościowy. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Biblioteki i szkół z gminy Brusy. W ramach projektu odbędą się konkursy historyczne, m.in. konkurs na Żywe Obrazy Krëbanów, konkurs plastyczny Żyję w niepodległych Brusach,. Obchody zakończą się KONCERTEM PATRIOTYCZNYM.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do pobrania:

Regulamin " Żywe Obrazy Krëbanów"

Załącznik nr 1

Załacznik nr 2

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011