LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”  - pod taką nazwą w ostatnim tygodniu lipca w Brusach i okolicznych miejscowościach zostanie otwarty Międzynarodowy Festiwal Folkloru, który na stałe zapisał się w życie kulturalne naszego regionu.

W dniach 23 do 29 lipca 2018 r. na scenach Brus, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz, Wiela i Chojnic wystąpią barwne grupy folklorystyczne z 9 krajów: Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Meksyku, Niemiec, Rosji, Turcji, a także polskie zespoły folklorystyczne z Kaszub: Zespół  Pieśni i Tańca Kościerzyna z Kościerzyny, Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby z Chojnic oraz Kaszubski Zespół Folklorystyczny Krëbane, Młodzi Krëbane, Dzôtczi, Purtki, Gwiżdże, Krebanulczi i Małe Krebanulczi z Brus.

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczną się barwnym korowodem, który 25 lipca wieczorem (godz. 19.00) przejdzie ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbędzie się KONCERT INAUGURACYJNY.

Przez następnych kilka dni nasi goście z zagranicy, głębi kraju oraz gospodarze będą występować równolegle na kilku scenach w całym regionie. Niewątpliwie będzie to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz rodzimy folklor.

Festiwalowe dni bogate będą w szereg zróżnicowanych, niezwykle atrakcyjnych imprez towarzyszących. Niewątpliwie dużą atrakcją festiwalu stanowił będzie koncert  zespołów Szymona Chodynieckiego i De Mono, który odbędzie się 27 lipca na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach.

Ponadto podczas Festiwalu odbędą się imprezy towarzyszące. Miłośnicy ludowej twórczości artystycznej i kultury kaszubskiej w dniu 29 lipca będą mogli się spotkać podczas JARMARKU ZABORSKIEGO. Od godziny 10.00 na ulicy Józefa Chełmowskiego w Brusach będzie można zobaczyć różnorodne kiermasze oraz pokazy sztuki i kuchni ludowej.

Festiwal zakończy się 29 lipca KONCERTEM FINAŁOWYM na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Brusach. Poprzedzony on będzie ekumeniczną Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach o godz. 18.00 oraz uroczystą paradą wszystkich uczestników w korowodzie ulicami miasta w stronę stadionu.  

Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów wypoczywających w naszych stronach i oczywiście mieszkańców naszego regionu na powyższe uroczystości!  

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011